بیوگرافی صادق صفایی بازیگر و چهره سینما + علت درگذشت

بیوگرافی صادق صفایی بازیگر و چهره سینما + علت درگذشت

صادق صفایی در سال 1340 در شهر طبس متولد شد. وی در دوران حرفه ای خود علاوه بر تدریس در مراکز مختلف آموزشی ، در نمایش های مختلف نیز بازی کرد.

او در نمایش‌هایی چون «پریشان در باد» به کارگردانی فرشاد فرشته حکمت، «دایره گچی قفقازی» به کارگردانی حمید سمندریان، «مرغ دریایی» به کارگردانی هما روستا و … به عنوان بازیگر حضور داشته است و همچنین نمایش های همچون «مرگ»، «پلیکان سبز»، «در جامعه مردگان» و «همچون انتظار الکترا» را در مقام کارگردان در تئاتر مولوی به روی صحنه برده است.

صفایی در تعداد قابل توجهی از فیلم‌هایی سینمایی از جمله «از کرخه تا راین»، «آژانس شیشه ای»، «من و زیبا»، «سفر سرخ»، «خوابگاه دختران» و … نیز ایفای نقش کرده است و برای فیلم «از کرخه تا راین» موفق به کسب سیمرغ بازیگر مرد مکمل از جشنواره فیلم فجر شده بود.

بیوگرافی صادق صفایی بازیگر و چهره سینما + علت درگذشت

درگذشت صادق صفایی

شهرام گیل‌آبادی مدیرعامل خانه تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا ضمن تأیید این خبر گفت: حوالی ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه مطلع شدم که زنده‌نام صادق صفائی، دوست و همکار باسابقه‌ام در عرصه هنر بازیگری و از اساتید نامدار و اعضای هیات علمی دپارتمان تئاتر دانشگاه تهران به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفته است.

وی ادامه داد: شنیدن اخبار کوچ دوستان، همکاران و اهالی خانواده هنر سینما و تئاتر دردی است که این روزها بر زخم‌های مکرر دیگر چون ویروس کرونا و درگذشت  هم‌وطنانمان می‌افزاید.

گیل‌آبادی در پایان ضمن تسلیت به خانواده سینما و تئاتر در فقدان این بازیگر پیشکسوت و فعال در عرصه بازیگری تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: درحال‌حاضر مأموران پزشکی قانونی در جال معاینه او هستند و طبق گفته‌های اولیه دلیل درگذشت او به‌سبب عارضه قلبی بوده‌است.