پ

شهر سیبیو؛ شهری که خانه هایش چشم دارند! + عکس

در این شهر ، پنجره های پشت بام ها به صورت چشم ساخته شده است و نماد و جاذبه گردشگری شهر است.

شهر سیبیو “شهر چشم ها” و “شهری که خانه ها در آن نمی خوابند” لقب گرفته است.

این شهر قرون وسطایی در منطقه رومانیایی ترانسیلوانیا است و علاوه بر میراث تاریخی مرتبط با نفوذ فرهنگی آلمان ، با چشمه های پشت بام آن قابل تشخیص است. پنجره های سقفی که شما را در هر حرکتی از نزدیک دنبال می کند.

شهر سیبیو؛ شهری که خانه هایش چشم دارند! + عکس

مجله فوربس این شهر را به عنوان یکی از 10 عجیب ترین مکان های زندگی در اروپا معرفی کرده است. این شهر حدود 150 هزار نفر جمعیت دارد.

ساختمانهای به سبک گوتیک نشان دهنده نفوذ مجارستان و آلمان است و بسیاری از آنها با سقف های کاشی کاری سنگین خود یک ویژگی مشترک دارند: پنجره های کوچک شیب دار که در جلوی شما به عنوان کرکره ظاهر می شوند.

شهر سیبیو؛ شهری که خانه هایش چشم دارند! + عکس

شما می توانید خانه های معمولی را با دو چشم ببینید ، اما می توانید خانه هایی با سه ، چهار یا حتی پنج چشم را نیز ببینید.

سیبیو زمانی مرکز اداری و پایتخت اقلیت آلمانی در ترانسیلوانیا بود. مردم ادعا می کردند که اشغالگران آلمانی در این منطقه عمداً این چشم ها را به پشت بام ها و شیروانی خانه های خود انداخته اند تا ترس را در مردم ایجاد کنند تا تلقین شود که آنها همیشه تحت مراقبت هستند و بنابراین باید رفتار مناسب داشته باشند.

شهر سیبیو؛ شهری که خانه هایش چشم دارند! + عکس

همچنین جالب است بدانید که در سال 2017 ، چشم های سیبیو به نماد و نوعی لوگوی تظاهرات ضد فساد در دولت تبدیل شد. با توجه به این که این شهر یکی از کلانشهرهای فرهنگی کشور و شهرهای پیشرفته تر است ، معترضان گفتند که آنها “مناطق فاسد” را به عنوان نمادی از هوشیاری دائمی خود از طریق سیبیو ایجاد می کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید