پزشکیرویدادهای خارجی

قویترین واکسن کرونا برای دلتا معرفی شد

مطالعه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها نشان می دهد که واکسن کرونا هنوز در پیشگیری از عفونت در کادر پزشکی موثر است.

قویترین واکسن برای مقابله با کرونا دلتا

* مطالعه تیم های تحت رهبری اپیدمیولوژیست چینی ژونگ ناشان نشان داد که تزریق دو دوز واکسن چینی سینوفارم هنوز در جلوگیری از دلتا موثر است.

* بر اساس این مطالعه ، واکسن سینوفارم تا ۵۹ درصد از علائم ناشی از دلتا را در جمعیت گوانگژو چین محافظت کرده است.

این مطالعه که در مجله Emerging Microbes & Infections در ۱۴ آگوست منتشر شد ، نشان داد که دو دوز واکسن چینی به ترتیب ۷۰.۲ درصد و ۱۰۰ درصد در پیشگیری از علائم متوسط ​​تا شدید موثر بوده است.

* طبق گزارشات ، این اولین گزارش از داده های دنیای واقعی در مورد اثربخشی واکسن چینی علیه دلتا است. در بیانیه تیم تحقیقاتی آمده است که سینوفارم در زنان بسیار موثرتر از مردان است زیرا ۷۰.۴٪ در پیشگیری از علائم خفیف در مردان و ۷۹.۱٪ در پیشگیری از علائم متوسط ​​در زنان مثر است.

اگرچه اثر واکسن های فایزر و آسترازنیکا در برابر نوع دلتا ثابت شده است ، بر اساس یک مطالعه در انگلستان ، این اثربخشی زودتر از آنچه انتظار می رود کاهش می یابد. این نتیجه گیری در یک مطالعه از پیش منتشر شده توسط محققان دانشگاه آکسفورد و دفتر آمار ملی موجود است.

محققان بر اساس داده های گروه آزمایش به این نتیجه رسیدند که واکسن فایزر تا ۹۲ در جلوگیری از بار شدید ویروسی در افراد موثر است. با این حال ، اثربخشی آن پس از ۶۰ روز به ۸۵ درصد و پس از ۹۰ روز به ۷۸ درصد کاهش یافت. واکسن آکسفورد / آسترازنیکا ۱۴٪ پس از دوز دوم ، ۶۹٪ در برابر بار ویروسی بالا موثر بود.

* این مقدار پس از ۹۰ روز به ۶۱ درصد کاهش یافت. سارا واکر ، محقق ارشد در بیانیه مطبوعاتی دانشگاه آکسفورد

بنابراین واکسیناسیون برای بسیاری از مردم ضروری است و ما همچنان معتقدیم که واکسن های مجاز ما از بیماری های شدید ، بستری شدن و مرگ ناشی از دلتا جلوگیری می کند. مطالعه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها نشان می دهد که واکسن کرونا همچنان از عفونت درمان جلوگیری می کند. کارکنان موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا