پزشکی

با یک درمان خطر حمله قلبی و سکته را کاهش دهی

نتایج یک مطالعه بین المللی به سرپرستی محققان در همیلتون کانادا نشان داد که ترکیبی از آسپرین ، استاتین ها و حداقل دو داروی فشار خون با دوز بالا می تواند خطر بیماری های قلبی عروقی کشنده (CVD) را تا بیش از نصف کاهش دهد.

در تجزیه و تحلیل ترکیبی بیش از ۱۸۰۰۰ بیمار بدون سابقه بیماری قلبی عروقی از سه آزمایش بالینی بزرگ ، درمانهای ترکیبی با دوز ثابت (FDC) با و بدون آسپرین در گروه کنترل ارزیابی شد. دوزهای ترکیبی شامل آسپرین خطر حمله قلبی را ۵۳ درصد ، سکته مغزی را ۵۱ درصد و مرگ و میر قلبی عروقی را ۴۹ درصد کاهش می دهد.

نتایج این مطالعه توسط ناظران بین المللی در زمینه تحقیقات قلب و عروق مورد استقبال قرار گرفت. سالانه حدود ۱۹ میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر بیماری های قلبی عروقی جان خود را از دست می دهند و سالانه دو برابر آنها دچار حمله قلبی یا سکته می شوند.

محققان می گویند حدود ۸۰ درصد حوادث قلبی عروقی در افرادی رخ می دهد که سابقه بیماری ندارند. این بدان معناست که استراتژی های پیشگیری موثر ، از جمله دارو ، در افرادی که بیماری قلبی عروقی ندارند مورد نیاز است تا از اکثر حملات قلبی ، سکته ها و مرگ های مرتبط در سراسر جهان جلوگیری شود.

فیلیپ جوزف ، استادیار پزشکی در دانشگاه مک مستر ، محقق در موسسه تحقیقات سلامت جمعیت و متخصص قلب ، می گوید: “این ترکیب ، به تنهایی یا به شکل پلی پروپیلن (داروهای ترکیبی) ، بر بروز بیماری های قلبی عروقی تأثیر می گذارد.” در همیلتون کانادا کشنده و غیر کشنده را کاهش می دهد.

بیشتر اثرات با درمان هایی که شامل عوامل کاهش فشار خون ، استاتین ها و آسپرین است ، مشاهده می شود که می تواند حوادث قلبی و عروقی کشنده و غیر کشنده را به نصف کاهش دهد.

مزایا در سطوح مختلف فشار خون ، سطح کلسترول و با یا بدون دیابت یکسان است ، و ممکن است مزایای بیشتری در افراد مسن وجود داشته باشد.

جوزف اولین پژوهشگر در موسسه تحقیقات سلامت جمعیت (PHRI) در دانشگاه مک مستر و علوم بهداشت همیلتون است. سلیم یوسف ، مدیر اجرایی موسسه و استاد برجسته در دانشگاه مک مستر ، محقق ارشد است. محققان از ۱۳ کشور و شرکت کنندگان از ۲۶ کشور و همه قاره ها در این مطالعه شرکت کردند.

قبلا تصور می شد که استراتژی های درمانی درمان های ترکیبی با دوز ثابت که توسط محققان آزمایش شده است ، میزان بروز بیماری های قلبی عروقی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و هنگامی که در فرمول قرص استفاده می شود ، پلی پروپیلن نامیده می شود ، اما مزایای آن تا ۲ ثابت می شود سال

مفهوم قرص ترکیبی اولین بار دقیقاً ۲۰ سال پیش به عنوان یک استراتژی برای کاهش چشمگیر بیماری های قلبی عروقی در جمعیت و همچنین افرادی که قبلاً دچار حمله قلبی یا سکته مغزی شده بودند ، مطرح شد.

آزمایشات اولیه نشان داد که پیروی بهتر بیماران از رژیم های درمانی و کنترل بهتر عوامل خطر با استفاده از پلی پروپیل ها بهتر از داروهای منفرد ، مراقبت های معمول یا دارونما بود.

وی گفت: “این نتایج بسیار زیاد است و استفاده گسترده از آنها می تواند بین ۵ تا ۱۰ میلیون نفر را که هر سال دچار سکته مغزی ، حمله قلبی یا مرگ می شوند نجات دهد.”

وی گفت: “من می توانم آینده ای با توسعه پلی پروپیلن قوی تر ببینم که در آن می توانیم بیماری های قلبی عروقی را ۶۵ یا ۷۰ درصد در سراسر جهان کاهش دهیم و حتی مزایای بیشتری را به دست آوریم.”

از آنجا که همه اجزای پلی پروپیلن رایج و ارزان هستند ، پلی پروپیل ها را می توان با هزینه کم در اختیار افراد قرار داد و احتمالاً بسیار مقرون به صرفه هستند.

محققان یافته های خود را از ترکیبی از داده های سه مطالعه بزرگ در مجموع ۱۸۰۰۰ نفر که در یک دوره پنج ساله مورد بررسی قرار گرفتند ، از جمله مطالعه بین المللی Polycap (TIPS) -3 (یک پنجره کامپوزیت دوز ثابت پنج در یک) جمع آوری کردند. ) ارزیابی پیشگیری از پیامدهای قلبی (HOPE) -3 و آزمون تصادفی خوشه ای عملی (PolyIran).

سایر کارشناسان و سازمان های بین المللی نتایج این مطالعه را تحسین کردند.

پروفسور فاستو پینتو ، رئیس فدراسیون جهانی قلب گفت: “فدراسیون جهانی قلب (WHF) متعهد است با کاهش بار بیماری های قلبی عروقی در سراسر جهان ، سلامت قلب و عروق را برای همه ، در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه ارتقا دهد.” ارائه یک روش کم هزینه برای استفاده از ترکیب دوز ثابت برای کاهش بیماریهای قلبی عروقی تا حدود ۵۰ extraordinary فوق العاده است و فرصتی عالی برای مبارزه با این بیماری در سطح جهانی است ، که تأثیر بالقوه عمده ای بر زندگی افراد دارد. فدراسیون جهانی قلب طی یک دهه گذشته از استفاده از پلی پروپیلن حمایت کرده است و این نتایج شواهد محکمی برای تقویت استراتژی حمایتی جهانی ما ارائه می دهد.

سر جرمی فرار، مدیر موسسه خیریه ولکام تراست (Wellcome Trust ) گفت: این موسسه بر اساس توصیه‌هایی که از کارگاهی که با سازمان بهداشت جهانی در لندن در آگوست ۲۰۰۱ تشکیل شد، یکی از سه مطالعه عمده‌ای که در تجزیه و تحلیل گنجانده شده است را پشتیبانی کرد. این موسسه متعهد به ارزیابی راه‌حل‌های کم هزینه و کاربردی گسترده برای بیماری‌های شایع ازجمله بیماری‌های قلبی عروقی شده است. ما خوشحالیم که حمایت ما به توسعه شواهد محکمی کمک کرده است که نشان می‌دهد، پلی‌پیل یا ترکیبات دوزهای ثابت شامل کاهش‌دهنده فشار خون، استاتین‌ها و آسپرین می‌تواند بیماری‌های قلبی عروقی را به‌طور قابل‌توجهی کاهش دهند./ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا