ژائو وی بازیگر زن چینی توسط دولت چین ممنوع النمایش شد

ژائو وی بازیگر زن چینی توسط دولت چین ممنوع النمایش شد

دولت چین اخیراً بازیگر و میلیاردر چینی ژائو وی را به دلایل نامعلوم در لیست سیاه قرار داده و نمایش همه آثار وی را از سیستم های نمایش آنلاین مسدود کرده است.

دولت چین اعلام کرده است که ژائو وی 45 ساله نمی تواند در هیچ یک از شبکه های اجتماعی ظاهر شود و همه فیلم های او از سیستم های نمایش آنلاین حذف شده اند که هنوز دلیل خاصی برای آن اعلام نشده است.

شایعات فرار ژائو وی به همراه همسرش به بوردو به فرانسه کشیده شده است ، اما این بازیگر چینی در پستی در صفحه اینستاگرام خود (که در چین فیلتر شده است) گفت که با والدین خود در پکن بوده است. دارد.

ژائو وی بازیگر زن چینی توسط دولت چین ممنوع النمایش شد

بر اساس تصمیم مقامات چینی ، حتی نام “ژائو وی” از تیتراژ فیلم هایی که وی در آن حضور داشت حذف شده است. هیچ توضیح رسمی در مورد این حرکت داده نشده است ، اما ظاهراً دولت چین طرحی برای سرکوب صنعت سرگرمی با هدف کاهش تأثیر فرهنگ افراد مشهور بر طرفداران دارد.

“ژائو وی” بیشتر به خاطر نقش هایش در “شاهزاده خانم زیبای من” ، “فوتبال شائولین” و “گمشده در هنگ کنگ” شناخته شده است. او یک شخصیت شناخته شده و محبوب در چین است که میلیاردر شده و مدل یک برند مد است. و مد فیتی ایتالیایی نیز در چین است و او و همسرش سهامداران گروه فیلم علی بابا هستند.