جنگ طالبان با احمد مسعود در پنجشیر آغاز شد + فیلم

جنگ طالبان با احمد مسعود در پنجشیر آغاز شد + فیلم

جبهه مقاومت ملی پنجشیر در این ویدئو مدعی شد که طالبان به خواک در پنجشیر حمله کرده و در نتیجه این حمله متقابل چندین کشته و 19 نفر اسیر شدند.

این در حالی است رئیس کمیسیون راهنمایی و دعوت طالبان روز چهارشنبه از شکست مذاکرات با جبهه مقاومت پنجشیر به رهبری احمد مسعود خبر داد و گفت که نیروهای طالبان در اطراف این استان مستقر شده اند.

به گزارش ایرنا ، افغان خان متقی گفت که مذاکرات با جبهه پنجشیر هیچ نتیجه ای نداشته و آنها برای عملیات نظامی آماده هستند و از مردم پنجشیر خواست اجازه ندهند پنجشیر به جغرافیای جنگ دیگری در این کشور تبدیل شود.

متکی گفت که طالبان همه مقامات محلی پنجشیر را از این ولایت منصوب کرده اند و مردم پنجشیر نباید اجازه دهند تعداد افرادی که به دنبال جنگ هستند بی ثباتی در این ولایت ایجاد کنند.

اما احمد مسعود ، فرمانده جبهه مقاومت دوم در پنجشیر ، هنوز اظهار نظری نکرده و دیروز گفته است که طالبان به پنجشیر حمله کرده و هفت طالب را کشته و سه تن دیگر را زخمی کرده اند.  .

صلاح الدین ربانی ، رهبر حزب جمعیت اسلامی افغانستان روز چهارشنبه خطاب به طالبان تاجیک که از ولایت های تخار و بدخشان در کنار طالبان هستند و برای حمله به پنجشیر آماده می شوند ، از آنها خواست تا از این گروه جدا شوند و از آنها جدا نشوند. خود را در تاریخ بی اعتبار می کنند

وی گفت که طالبان تاجیک نباید در حمله به پنجشیر شرکت کرده و نام آن را در تاریخ تاجیکستان خدشه دار کند.

در همین حال ، ویدئویی از اعضای طالبان منتشر شده است که به زبان های عربی ، ازبکی ، اردو و دیگر زبان ها صحبت می کنند و ادعا می کنند برای حمله به این ولایت در نزدیکی دره پنجشیر هستند.