رویدادهای خارجی

تلفات سنگین درگیری طالبان با نیرو‌های مسعود در پنجشیر

خبرگزاری تاس روسیه به نقل از “منبع نزدیک به جبهه مقاومت” (علیه طالبان) گفته است که در درگیری با جبهه مقاومت در ولایت پنجشیر بیش از ۳۰۰ نفر از افراد طالبان کشته شده اند.

این منبع گفت: “درگیری هایی که عصر دیروز پس از تلاش طالبان برای نفوذ به ولایت پنجشیر آغاز شد ، منجر به از بین رفتن بیش از ۳۰۰ شبه نظامی شد.” دهها افراط گرای (نیروهای طالبان) به شدت زخمی یا اسیر شدند. ”

این منبع که نمی خواهد از سوی خبرگزاری تاس نامش فاش شود ، افزود: “در حال حاضر ، خصومت ها در ورودی های منطقه (استان پنجشیر) ادامه دارد.” طالبان نتوانسته اند خط دفاعی را بشکند و باید حالا عقب نشینی کن ”

درگیری بین نیروهای طالبان و هواداران احمد مسعود در پنجشیر شب گذشته وارد دومین روز خود شد و طالبان تلفات هر دو طرف را تأیید کردند.

در همین حال ، امیرخان متقی ، رئیس کمیسیون دعوت و راهنمایی طالبان ، گفت که مذاکرات با جبهه مقاومت در پنجشیر شکست خورده و هیچ نتیجه ای نداشته است.

طالبان پیش از این گفته بودند که خواسته های احمد مسعود از جمله گفتن اینکه پنجشیر باید به عنوان منطقه امن اعلام شود و طالبان نباید در امور آن دخالت کند ، غیرقابل قبول است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا