گرفتن عکس از خورشید توسط ماهواره های چینی

گرفتن عکس از خورشید توسط ماهواره های چینی

چین به تازگی ماهواره هواشناسی به نام “Fengyun 3E” را از مرکز پرتاب ماهواره Jiu Chuan در شمال غربی چین به مدار مداری پرتاب کرده است ، اما این ماهواره موفق به ثبت تصاویری از خورشید شده است.

ماهواره هواشناسی Fengyun 3E اولین تصویر تجربی خود را از خورشید ثبت کرده است که به محققان در پیش بینی فعالیت خورشیدی و تاثیر آن بر آب و هوا و فضا زمین کمک می کند.

به گفته آژانس ملی فضایی چین ، ماهواره هواشناسی Fengyun 3E (FY-3E) در ماه ژوئیه بر روی موشک لانگ مارس 4 پرتاب شد و 377 مأموریت از سری موشک های لانگ مارچ بود.

FY-3E مجهز به 11 محموله سنجش از دور است و اولین ماهواره مدار اولیه صبحگاهی در جهان برای خدمات شهری خواهد بود.

این ماهواره که با طول عمر هشت ساله طراحی شده است ، عمدتا دمای هوا ، رطوبت و سایر پارامترهای هواشناسی را برای برنامه های پیش بینی عددی اندازه گیری می کند و با این داده ها پیش بینی آب و هوای چین را بهبود می بخشد.

همچنین برف جهانی ، دمای یخ زدگی ، بلایای طبیعی و محیط زیست را برای پاسخ بهتر به تغییرات آب و هوایی و جلوگیری و کاهش تغییرات آب و هوایی تحت نظر دارد.

علاوه بر این ، ماهواره بر محیط خورشید و فضا و اثرات آنها و همچنین داده های یونوسفر برای برآوردن نیازهای پیش بینی آب و هوا و خدمات پشتیبانی چین نظارت می کند.

این ماهواره و موشک توسط آکادمی فناوری پرواز فضایی شانگهای توسعه یافته است که زیر نظر شرکت علوم و فناوری هوافضا چین فعالیت می کند.

ژانگ پنگ ، معاون مرکز ملی هواشناسی ماهواره گفت: از آنجا که خورشید منبع اصلی انرژی برای زمین است ، فعالیت های آن بر آب و هوا و سیستم های اقلیمی نیز تأثیر می گذارد و ما همیشه باید به فعالیت های خورشیدی توجه کنیم. انجام دادن. علاوه بر موارد فوق ، این تصاویر می توانند داده های دقیق تری برای پیش بینی آب و هوا در فضا و اطمینان از عملکرد ایمن سفینه های فضایی سرنشین دار و فضانوردان در راهپیمایی های فضایی ارائه دهند.