حوادث

مرگ کرونایی خواهر و برادر به فاصله ۱۰ روز – یاسوج به ماتم نشست

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: کرونا سیری ناپذیر از گرفتن جان پیر و جوان و زن و مرد به تاختن خود ادامه می دهد و حالا شاهد ابتلای درون خانوادگی و مرگ دردناک دوبرادر، خواهر و برادر، مادر و دختر یاسوجی، مرگ زن و شوهر معلم گچسارانی بر اثر کرونا به صورت همزمان در استان هستیم.

مرگ تلخ خواهر و برادر با کرونا

ملک پور افزود: شنیدن خبر غم بار فوت خواهر و برادر یاسوجی به فاصله کمتر از ۱۰ روز دل هر انسانی را به درد می آورد، چرا که فوت هر عضو برای یک خانواده بسیار سنگین و دردناک است، اما این درد زمانی سنگین تر می شود که در کمتر از ۱۰ روز غم از دست دادن عزیزان برای بازماندگان دوبرابر شود.

دکتر علی رضا ملک پور ادامه داد: درصد کشندگی کشور در بیماران بستری ۸/۲۴ است و استان ما ۴/۱ است، یعنی مرگ و میر بیماران بستری ما تقریبا یک دوم متوسط کشوری است.

وی اضافه کرد: مجموع بیماران بستری در بیمارستان های معین کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۵۳۱ نفر است که از این تعداد ۲۸۳ نفر مبتلای قطعی و ۴۹ نفر هم در بخش مراقبت های ویژه درمان بستری هستند.

ملک پور همچینن با بیان اینکه ظرفیت بیمارستان های دولتی این استان برای بستری بیماران کرونایی تکمیل شده است گفت: با توجه به افزایش تعداد بستری های کرونا اکنون بیمارستان ها به حداکثر ظرفیت رسیده اند و اگر کمکی در این زمینه نشود و مردم رعایت نکنند برای بستری بیماران جدید با چالش مواجه خواهیم شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از مردم استان خواست بیماری کرونا و قدرت کشندگی این بیماری را جدی بگیرند و با پرهیز از عادی انگاری و بی توجهی به دستورالعمل های بهداشتی حتما از ماسک استفاده کرده و از شرکت در تجمعات، دورهمی ها و همچنین از رفتن به سفر های غیرضروری و مکان های پر خطر مثل مراکز بهداشتی و درمانی، آرمستانها، پارک ها و بازار خودداری کنند.

منبع : رکنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا