مرجان شیخ الاسلامی کیست + ماجرای شلاق و زندان

مرجان شیخ الاسلامی کیست + ماجرای شلاق و زندان

مرجان شیخ الاسلام آل آقا ( marjan sheikholeslami Aleagha ) فرزند جمال‌ الدین متولد 1345 در کرمانشاه روزنامه‌ نگار و فعال سیاسی ایرانی و متهم به فساد مالی است وی با 52 سال سن رکورد دار اختلاس در ایران است !

مرجان شیخ الاسلامی آل آقا نامی که این روزها زیاد شنیده شده وی به عنوان یکی از متهمان در بزرگترین اختلاس تاریخ ایران (پرونده شرکت بازرگانی پتروشیمی) معرفی شده است.

وی اصلی‌ترین شریک متهم ردیف اول این پرونده است، این پرونده که برخی منابع معتقدند محدود به پتروشیمی نیست به گفته قاضی دادگاه 3 برابر تخلفات بابک زنجانی است و رکورد وی را شکسته‌است

البته ایشان هم مثل همه اختلاسگران در کانادا به سر میبرند مرجان شیخ الاسلامی آل آقا. او مدیر عامل شرکت بازرگانی دنیز و هترا تجارت است.

به گفته قاضی مسعودی او  متهم به مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به مبلغ مذکور

و تحصیل مال نامشروع به مبلغ 7 میلیون و 65 هزار و 529 یورو و 8 میلیون و 710۰ هزار و 184 دلار است.

مرجان شیخ الاسلامی کیست + ماجرای شلاق و زندان

ذبیح الله خداییان سخنگوی قوه قضاییه امروز ( یکشنبه )  طی مصاحبه ای با اشاره به صدور احکام متهمان پرونده شرکت بازرگانی پتروشیمی اظهار داشت: یکی از پرونده هایی که در ارتباط با جرایم اقتصادی در مرجع قضایی رسیدگی شده بود و مردم انتظار داشتند در مورد متهمان پرونده سریعتر اتخاذ تصمیم شود، پرونده شرکت بازرگانی پتروشیمی

مرکز رسانه قوه قضاییه، وی تصریح کرد: پرونده مزبور در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی رسیدگی و منجر به صدور حکم شد.

احکام متهمان پرونده شرکت بازرگانی پتروشیمی اعلام شد

خداییان بیان داشت: این پرونده دارای دو قسمت است که یک قسمت آن با کیفرخواست به دادگاه ارسال شده بود و بخشی از پرونده نیز هم اکنون در دادسرا در حال رسیدگی است.

سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: این پرونده که حکم آن صادر شده، ۷۲ هزار برگ در ۲۹۶ جلد است که درآن افرادی به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به مجازات های سنگینی محکوم شده اند و بر اساس ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی حکم این افراد منتشر می شود.

مرجان شیخ الاسلامی همچنان فراری است

خداییان در تشریح احکام صادره تصریح کرد: در این پرونده رضا حمزه لو مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی، عباس صمیمی نائب رئیس شرکت، علیرضا علایی رحمانی عضو هیات مدیره، مصطفی تهرانی عضو هیات مدیره، محسن احمدیان مدیربازرگانی و مرجان شیخ الاسلامی مدیرعامل شرکت دنیز به اتهام شرکت در اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی از طریق اخلال در توزیع ارزهای حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی شرکت های تولیدکننده به میزان ۶ میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو، هر کدام به بیست سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق تعزیری، محرومیت دائمی از هرگونه خدمات دولتی و جزای مالی به میزان مبالغی که از طریق اعمال مجرمانه کسب کردند، محکوم شدند.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: همچنین در این پرونده سام حامد ساعدیان مدیرعامل وقت شرکت والا سرمایه امین و ابوالفضل ملکی شمس آبادی هرکدام به اتهام مشارکت در اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی کشور به تحمل ۱۵ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق تعزیری در انظار عمومی و محرومیت از هرگونه خدمات دولتی و جزای مالی معادل اموالی که از این طریق کسب کردند، محکوم شدند.

شلاق برای متهمان زن و مرد در پرونده پتروشیمی

خداییان خاطرنشان کرد: محمدحسین شیرعلی، علی اشرف ریاحی، سید علیرضا حسینی، معصومه دری، سعید خیری زاده و مهدی شریفی نیک نفس به اتهام معاونت در اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی از طریق اخلال کلان در توزیع ارزهای حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی هرکدام به ۵ سال حبس تعزیری و محرومیت دائمی از هرگونه خدمات دولتی و جزای مالی محکوم شدند.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: این احکام قطعی و غیرقابل تجدیدنظر مگر از طریق اعاده دادرسی و اعمال ماده ۴۷۷ است.

منبع : رکنا