خواندنی هاسرگرمی

تخم مرغ از نظر هندسی چه شکلی است؟

محققان به تازگی یک فرمول ریاضی جامع برای توضیح شکل تخم مرغ تهیه کرده اند. فرمول دوم یک گام مهم در درک شکل هندسی تخم های پرنده ، نحوه تکامل و تکامل بیولوژیکی آنها محسوب می شود و راه را برای کاربردهای تکنولوژیکی و بیولوژیکی این شکل جادویی هموار می کند.

شکل تخم مرغ آنقدر در طبیعت تکامل یافته است که به اندازه ای بزرگ است که می تواند جنین کامل را در خود نگه دارد و به اندازه ای کوچک است که از بدن حیوان خارج می شود و در عین حال به راحتی نمی چرخد ​​، که همه اینها منجر به آن شده است. “شکل کامل” نامیده می شود.

برای دستیابی به این فرمول کامل ، تجزیه و تحلیل تمام اشکال هندسی مربوط به شکل تخم مرغ ، یعنی کروی ، دایره ای ، بیضوی ، بادامی ، گلابی شکل انجام شده و فرمول نهایی شکل تخم مرغ بدست آمده است ، فرمول کاملاً جدید و می تواند هندسی از هر شکل تخم مرغ باشد. وجود طبیعت را با آن توضیح داد. این فرمول دارای چهار پارامتر اساسی است: طول ، عرض ، چرخش محور عمودی و قطر تخم مرغ در یک چهارم طول آن.

دکتر مایکل رومانوف ، یک متخصص گفت: “این معادله ریاضی منعکس کننده درک ما از وجود نوعی هماهنگی فلسفی بین ریاضیات و زیست شناسی است که خود به درک عمیق تری از جهان منجر می شود ، که امروزه ما به سادگی آن را به عنوان تخم مرغ درک می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا