گوشی موبایل

ماجرای قفل شدن گوشی های شیائومی در ایران چیست؟

گزارشات آنلاین مبنی بر قفل شدن گوشی های Redmi و Mi شیائومی در کشورها و مناطق مورد هدف تحریم های آمریکا منتشر شده است.

صاحبان گوشی های شیائومی و ردمی در گروه های توسعه دهندگان Reddit و XDA به سایرین درباره افزایش تعداد موارد قفل شده این شرکت چینی هشدار داده اند. اگرچه سیاست صادرات شیائومی فروش گوشی های هوشمند به کشورها و مناطق تحت تحریم را ممنوع کرده است ، اما در گذشته خرید گوشی شیائومی در یک منطقه و انتقال آن به منطقه دیگر آسان بود. در واقع ، این امر به شیائومی کمک کرد تا به یکی از محبوب ترین سازندگان گوشی های هوشمند در جهان تبدیل شود. با این حال ، این شرکت هنوز به بازار پرسود ایالات متحده نفوذ نکرده است.

برنامه های توسعه شیائومی برای بازار ایالات متحده احتمالاً در حال انجام است و واضح است که برای موفقیت در این کشور ، شیائومی باید مقررات ایالات متحده را با دقت دنبال کند. این بدان معناست که شیائومی بدون اجازه دولت آمریکا تلفن خود را به طور رسمی در کشورها و مناطق تحت تحریم های واشنگتن از جمله کریمه ، کوبا ، ایران ، کره شمالی ، سودان و سوریه به فروش نمی رساند. لیست این کشورها در شرایط و ضوابط فروش شیائومی ارائه شده است و در بخش “صادرات” تاکید شده است که خریدار نمی تواند محصولی را که از فروشنده خریداری کرده است به کشور یا قلمرو یا هر قسمتی که تحت قوانین کنترل صادرات آن ممنوع است صادر کند.

با توجه به گزارشات Notebook Check ، متأسفانه برای طرفداران گوشی های Mi و Redmi در سوریه و به ویژه در کوبا ، جایی که شیائومی بسیار محبوب است ، گزارش های زیادی مبنی بر قفل شدن گوشی تلفن توسط کاربران گزارش شده است. در تلفن های قفل شده پیامی مبنی بر قفل بودن دستگاه به دلیل محدودیت های تحریم های بین المللی وجود دارد. گفته می شود که گوشی های شیائومی و ردمی ، که برای اولین بار در مقصد ممنوعه مورد استفاده قرار گرفتند ، قفل هستند ، بنابراین فعال سازی و استفاده از آنها در کشوری غیر ممنوعه می تواند از قفل شدن گوشی جلوگیری کند. استفاده از ROM سفارشی نیز می تواند راه حلی برای طرفداران شیائومی باشد.

خوشبختانه فعلا هیچ کاربر ایرانی گزارشی درباره قفل شدن گوشی شیائومی نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا