پزشکی

واکسن کرونا باعث کاهش افسردگی می شود!

یک مطالعه نشان داد که تزریق اولین دوز واکسن کرونا افسردگی را ۴ درصد و خطر افسردگی اساسی را در بزرگسالان ۱۵ درصد کاهش می دهد.

این مطالعه ، که این هفته در مجله PLOS ONE منتشر شد ، نشان می دهد که بزرگسالان آمریکایی که از دسامبر ۲۰۲۰ تا مارس ۲۰۲۱ واکسن کرونا را دریافت کرده اند ، ۴ درصد از افسردگی خفیف خود و ۱۵ درصد از خطر ابتلا به افسردگی شدید کاسته شده است.

“افرادی که واکسینه شده اند با کاهش فشار روانی روبرو شده اند و این نشان می دهد که کاهش خطرات سلامتی به دلیل کاهش خطرات سلامتی به کاهش استرس تبدیل می شود.

در این مطالعه ، پرز آرس و همکارانش بیش از ۸۰۰۰ بزرگسال را در ایالات متحده مورد بررسی قرار دادند. از شرکت کنندگان در این نظرسنجی در مورد واکسن کرونا سوال شد و از آنها خواسته شد تا یک پرسشنامه چهار قسمتی را تکمیل کنند تا سطح اضطراب و افسردگی آنها به سرعت ارزیابی شود.

محققان دریافتند افرادی که تا ماه مارس واکسینه نشده اند میزان اضطراب و افسردگی بالاتری نسبت به افرادی که در دوز اول توزیع واکسن کرونا واکسینه شده بودند ، داشتند.

در حقیقت ، افرادی که واکسینه نشده بودند بیشتر مضطرب شدند و افرادی که حداقل یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده بودند احساس تسکین بیشتری کردند.

با این حال ، ذکر این نکته ضروری است که تسکین واکسن کرونا در این مطالعه در افرادی که بیشتر در معرض ابتلا به کووید -۱۹ ، بیماری شدید یا مرگ ناشی از کووید هستند ، مشاهده شد. قرار گرفتند.

پرز آرس گفت: “در این نظرسنجی ، ما افرادی را که قبل از پایان ماه مارس واکسینه شده بودند ، از جمله افرادی که احتمال واکسن بیشتر داشتند یا افرادی که بیشتر در معرض خطر بودند ، بررسی کردیم.”

دکتر لودمیلا دی فاریا ، رئیس کمیته سلامت روان زنان انجمن روانپزشکی آمریکا می گوید: “افراد مسن ، کادر پزشکی و متخصصان مراقبت های بهداشتی در این مدت واکسینه شده اند.”

با این حال ، پرز آرس افزود: با این حال ، اکنون این احتمال وجود دارد که افرادی که در ابتدا با واکسیناسیون خود تسکین یافته اند ، بیشتر نگران افزایش نوع دلتا باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا