پ

برخورد شی‌ء عجیب به سیاره مشتری + عکس

اخیراً دو ستاره شناس آماتور موفق به ثبت تصویری از لحظه برخورد یک جسم مرموز به سیاره مشتری شدند.

به گزارش دیلی میل ، این هفته یک جسم مرموز به مشتری برخورد کرد و باعث درخشش نوری شد که توسط دو ستاره شناس در فاصله 382.76 میلیون مایل دورتر ثبت شد.

هارالد پالسکه ، ستاره شناس آلمانی ، یکی از این دو بود و وقتی به سایه قمر مشتری پیچک نگاه می کرد ، ناگهان متوجه برخورد احتمالی شد.

او به Space Weather گفت: “من از تابش نور شگفت زده شدم.”

در صورت تایید ، این هشتمین برخورد ثبت شده با غول گاز است. اولین مورد در سال 1994 شناسایی شد.

پالسکه افزود: “پس از دیدن نور درخشان که به مدت دو ثانیه قابل مشاهده بود ، به تمام قاب ها نگاه کردم تا منبع این نور را دریابم.”

ستاره شناس آماتور دیگری در برزیل نیز این رویداد را ثبت کرده است. خوزه لوئیس پریرا تجهیزات خود را در سائو کاتانو دو سول در ایالت سائوپائولو در جنوب شرقی برزیل در 12 سپتامبر مستقر کرد و سپس مشتری را رصد کرد.

پریرا به اسپیس نیوز گفت: “در کمال تعجب ، در ویدئوی اول ، من متوجه درخشندگی متفاوتی در این سیاره شدم ، اما توجه زیادی به آن نکردم ، زیرا فکر می کردم ممکن است مربوط به برخی پارامترها باشد و من معمولاً آن را تماشا می کنم.” به من ادامه دادم و اولین ویدیو را تماشا نکردم زیرا کار را متوقف نکردم. صبح روز چهاردهم ، نتیجه را بررسی کردم و سپس اطلاعات را از انجمن نجوم فرانسه به “مارک دلکرو” ارسال کردم و او تأیید کرد که رویدادی که در فیلم دیده می شود یک برخورد است و این رویداد روز دوشنبه در 6:39 بعد از ظهر به وقت منطقه شرقی روی داد.

کلیدواژه : سیارهفضا
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x