پ

داروی قارچ سیاه نایاب است

یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: درمان قارچ سیاه با آمپول “آمفوتریسین” انجام می شود که به ندرت یافت می شود.

دکتر یحیی ابراهیمی با بیان اینکه برخی از بیماران کرونایی بر اثر قارچ سیاه می میرند ، افزود: این موضوع را در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با حضور وزیر بهداشت پیگیری کردیم.

وی علت بیماری قارچ سیاه را استفاده از کورتیکواستروئیدها عنوان کرد و افزود: این قارچ در بیمارانی ایجاد می شود که نقص ایمنی دارند.

یکی از اعضای کمیسیون بهداشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر یکی از درمان های اصلی بیماران کروناییاستفاده از کورتون با دوز بالا است.

این نماینده مجلس افزود: یکی از عوارض جانبی استفاده از این دارو ایجاد موکورمیکوزیس یا قارچ سیاه است که در ناحیه بینی و سینوس ها ایجاد می شود.

ابراهیمی گفت: درمان قارچ سیاه با آمپول “آمفوتریسین” نادر است و از طرفی استفاده از کورتیکواستروئیدها در بیماران کرونایی افزایش یافته است.

یکی از اعضای کمیسیون سلامت مجلس شورای اسلامی افزود: در این کمیسیون از وزیر خواسته شد در تهیه دارو به ویژه این آمپول دقت بیشتری داشته باشد.

وی گفت: “به پزشکان توصیه می شود که در بسیاری از موارد کورتون دردی از بیماران دوا نمی‌کند و برای کاهش عوارض نیاز به استفاده کمتر است.”

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x