پ

با نخوردن گوشت چه اتفاقاتی برای بدن می افتد؟

کارشناسان در پاسخ به این سوال که خودداری از خوردن گوشت چه اتفاقی برای بدن می افتد، سوالات متعددی را مطرح کرده است.

کاهش وزن: تکه های بزرگ و گوشت قرمز اضافی را می توان با پروتئین های مفیدتری جایگزین کرد که کالری کمتری نیز دارند. به عنوان مثال ، 170 کالری در یک تکه گوشت وجود دارد که اگر با لوبیا جایگزین شود ، تنها 70 یا 100 کالری تأمین می کند. ممکن است در نگاه اول تفاوت چندانی ایجاد نکند ، اما در طول زمان می تواند بسیار متفاوت باشد. علاوه بر این ، مطالعه ای که در سال 2015 در مجله General Internal Medicine منتشر شد ، نشان داد که گیاهخواران زودتر از گوشتخواران وزن خود را کاهش می دهند.

کاهش اسیدیته دستگاه گوارش: گوشت قرمز به همراه سایر مواد مانند آرد ، قهوه و نوشابه می تواند جو اسیدی را در بدن ایجاد کند. جو اسیدی استرس ، خواب ضعیف و برخی بیماری ها مانند سرطان را افزایش می دهد.

احساس نفخ کمتر: بدن برای هضم گوشت قرمز به زمان بیشتری نسبت به غذاهای دیگر نیاز دارد. در برخی افراد ، گزارش هایی از یبوست ، درد شکم و افزایش گاز شکم پس از خوردن گوشت قرمز گزارش شده است. برای بسیاری از مردم ، حذف گوشت قرمز و جایگزینی آن با غذاهای غنی از فیبر برای سلامتی آنها مفید است و نفخ را کاهش می دهد.

بهبود سلامت پوست: یبوست که یکی از نشانه های هضم نادرست غذا در بدن است باعث تیرگی و عدم طراوت سلول های پوست می شود. در عین حال؛ حذف گوشت قرمز همچنین به بهبود عملکرد اندام هایی مانند کبد و کلیه ها که مسئول تصفیه زباله هستند ، کمک می کند.

کاهش کلسترول: حذف گوشت قرمز همچنین میزان چربی اشباع شده در بدن را کاهش می دهد که مستقیماً با سطح کلسترول و احتقان عروقی ارتباط دارد.

کاهش خطر ابتلا به برخی سرطان ها: حذف گوشت قرمز خطر ابتلا به برخی سرطان ها از جمله سرطان روده بزرگ و روده را کاهش می دهد. وقتی سابقه خانوادگی این سرطان ها وجود داشته باشد ، این می تواند م effectiveثرتر باشد. به گفته کارشناسان ، خوردن گوشت قرمز باعث تورم بیشتر در بدن می شود و چنین تورم های مزمن می تواند بر پیشرفت سرطان تأثیر بگذارد.

کاهش خطر ابتلا به برخی بیماری ها: حذف یا مصرف کمتر گوشت قرمز همچنین می تواند از بیماری های قلبی عروقی ، چاقی و دیابت جلوگیری کند. مصرف گوشت قرمز برخی از باکتری ها را در معده ایجاد کرده است که می تواند بر متابولیسم بدن ، دیواره های شریانی و عروق تأثیر بگذارد. همچنین با بیماری هایی مانند آلزایمر ارتباط دارد.

افزایش انرژی: از آنجا که یک وعده غذایی حاوی گوشت قرمز روند هضم را کند می کند ، بدن باید انرژی بیشتری برای هضم آن صرف کند. مطالعات نشان داده است که خوردن غذاهای گیاهی می تواند در طولانی مدت انرژی فرد را افزایش دهد.

افزایش مصرف سایر منابع پروتئین: اگرچه پروتئین می تواند در بدن عضله بسازد ، اما مقدار آن نیز با توجه به اندازه و وزن افراد و میزان فعالیت بدنی متفاوت است. هنگامی که فقط به 21 گرم از این پروتئین نیاز دارید ، در یک وعده غذایی در رستوران بیش از 50 گرم از آن را دریافت می کنید. انجمن ملی تحقیقات آمریکا تخمین می زند که میزان پروتئین مصرفی برای زنان 36 گرم و برای مردان 46 گرم است ، اگرچه مواد بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند این مقدار پروتئین را تأمین کند. به عنوان مثال ، پروتئین موجود در کینوا بیشتر از پروتئین موجود در استیک است.

کمبود برخی از ریز مغذی ها: اگر گوشت قرمز را حذف یا کاهش داده اید ، باید آن را با مکمل جایگزین کنید. به عنوان مثال ، ویتامین B ، به ویژه ویتامین B12 و آهن را در رژیم غذایی خود قرار دهید یا مکمل مصرف کنید.

کلیدواژه : گوشت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید