پ

بحران سوخت در انگلیس + جزییات

مشکل کمبود سوخت در بریتانیا صبح دوشنبه وارد مرحله بحرانی شد ، زمانی که به گفته اتحادیه های کارگری در این کشور ، ذخایر سوخت دو سوم پمپ بنزین ها تمام شده و مابقی به زودی به پایان می رسد.

به گزارش ایرنا ، انجمن خرده فروشان سوخت در انگلیس اعلام کرد که ذخایر سوخت ۵۵۰۰ جایگاه گاز در این کشور به پایان رسیده است. این بحران به دلیل کمبود رانندگان کامیون است که به دلیل بیماری عروق کرونر بی خانمان شده اند.

برای محافظت از وضعیت ، دولت محافظه کار بوریس جانسون یکشنبه شب تصمیم گرفت قانون رقابت بین شرکت های خصوصی فعال در بخش انرژی در سال ۱۹۹۸ را لغو کند ، به طوری که پمپ بنزین هایی که سوخت آنها تمام شده است به سرعت شناسایی و سوخت گیری شوند. بودن.

پس از جلسه اضطراری با مدیران شرکت های انرژی ، وزیر بازرگانی بریتانیا کواسی کوارتینگ گفت که لغو قانون سال ۱۹۹۸ مناطق مشترک با کمبود سوخت در سراسر کشور را با به اشتراک گذاری داده های مهم شناسایی و هدف قرار می دهد. وی با تأکید بر اینکه کشور با کمبود سوخت روبرو نیست ، افزود: دولت پروتکل پایین دستی نفت را برای کاهش اختلالات در روند سوخت گیری اجرا کرده است.

در همین حال ، چندین شرکت انرژی از جمله شل ، اکسون موبیل و گرین انرژی با صدور بیانیه ای مشترک اعلام کردند که بحران اخیر ناشی از افزایش موقت تقاضا بوده و ربطی به کمبود سوخت در کشور ندارد.

دولت انگلیس همچنین با اعطای ۵۰۰۰ مجوز کار موقت به رانندگان اروپایی تا پایان سال جاری موافقت کرده و از رانندگان بازنشسته خواسته است موقتاً به سر کار خود بازگردند. بریتانیا با کمبود حدود ۹۰ هزار راننده برای جبران عواقب انتخابات و همه گیری کرونا مواجه است.

کنسرسیوم خرده فروشی بریتانیا گفته است که پیشنهاد دولت برای اعطای ویزا به ۵۰۰۰ راننده کارساز نخواهد بود و تأثیر آن به گونه ای نخواهد بود که از اختلال در کریسمس جلوگیری کند. کارشناسان نگران هستند که اگر بحران سوخت ظرف ۱۰ روز حل نشود ، روند توزیع مواد غذایی در کشور با مشکلات جدی روبرو خواهد شد و لوازم کریسمس به موقع نمی رسد.

دولت امیدوار است تصمیمات روز یکشنبه فشار کمبود رانندگان کامیون را کاهش دهد ، که مردم را از کمبود سوخت و صف های طولانی در پمپ بنزین ها نگران کرده است. با این حال ، دولت در حال بررسی استفاده از ارتش برای کنترل اوضاع است.

کلیدواژه : انگلیسبنزین
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x