پ

برهوت کجاست؟ + اسرار چاه برهوت در یمن

غارنوردان عمانی توانستند برای اولین بار به ته چاه “چاه برهوت” که بیشتر به “چاه جهنم” معروف است برسند. بسیاری از مردم محلی معتقدند اجنه و شیاطین در اعماق این گودال اسرار آمیز زندانی هستند. چاه جهنم ، با قطر دهانه ۳۰ متر و عمق ۱۱۲ متر ، در وسط بیابان در استان المهرا در شرق یمن ، در نزدیکی مرز با عمان واقع شده است. غارنوردان آماتور قبلاً وارد چاه شده بودند. اما هنوز به خوبی شناخته نشده بود که هیچ کس واقعاً نمی تواند به نتیجه برسد.

به گزارش وب سایت Live Science ، هفته گذشته تیمی از ده غارنورد عمانی با استفاده از طناب و قرقره وارد چاه  شدند. هشت نفر از اعضای گروه وارد چاه شدند و دو نفر در دهانه باقی ماندند. جمعیت کمی از مردم محلی بی باک داستان را از نزدیک دنبال کردند. با این حال ، بسیاری از افسانه های ترسناک مردم را از نزدیک شدن به این گودال اسرار آمیز هشدار داده اند.

برهوت کجاست؟ + اسرار چاه برهوت در یمن

ورود به زندان اجنه

محمد الکندی ، استاد زمین شناسی در دانشگاه صنعتی آلمان در عمان و از اعضای تیم غارنوردان ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “اشتیاق ما باعث شد این کار را انجام دهیم.” “من احساس می کنم که این یک شگفتی جدید و بخشی از تاریخ یمن را آشکار خواهد کرد.” غارنوردان پس از فرود به اعماق نازایی ، گفتند که قادرند آبشارهای کوچک ، مارها ، لاشه پرندگان و حیوانات ، استالاگمیت ها و غارهای داخل گودال را مشاهده کنند. با کمال تعجب ، غارنشینان به اجنه یا شیاطین و راهی به جهنم نرسیدند!

سن دقیق چاه برهوت در حال حاضر مشخص نیست. اما احتمالاً میلیون ها سال قدمت دارد. در بسیاری از افسانه های محلی ، چاه برهوت “زندان اجنه” نامیده شده است. برخی معتقدند که اگر به این گودال بیش از حد نزدیک شوند ، توسط اجنه در غار بلعیده می شوند. روزنامه اماراتی البوابه در گزارشی به برخی از این حوادث اشاره کرده است. به گفته برخی از مردم محلی ، این گودال با سقوط یک ستاره قبل از تولد مسیح شکل گرفت. برخی دیگر معتقدند که یک پادشاه یمن به دیو دستور داد این چاه را عمیق کند تا بتواند تمام ثروت خود را در آنجا بگذارد و بنابراین ، پس از مرگ او ، شیاطین و شیاطین مسئول حفاظت از اموال او خواهند بود. گرفتن.

شایعات عجیبی در مورد مردن یا مفقود شدن افراد در نزدیکی چاه جهنم وجود دارد. از جمله زنی که فرزند خود را در نزدیکی چاه رها کرده بود ، هنگام بازگشت ، نتوانست او را پیدا کند. در مورد دیگر ، گفته می شود که دانشمندی سعی کرده است وارد چاه شود. اما در همان دهانه چاه ، با فریاد ، او کمک خواست. دانشمند بیچاره نجات می یابد ، اما با رسیدن مردم ، نیمی از بدن او قطع شده است. شایعه دیگری که منطقی تر به نظر می رسد این است که چاه خالی ممکن است یک ابر آتشفشانی باشد که در صورت فعال شدن ، کل جهان را نابود می کند. اما هیچ شواهد علمی برای اثبات این فرضیه پوچ وجود ندارد. همچنین در گذشته مردم از بوی تعفن ناشی از این گودال عمیق شکایت داشتند. این باعث شد که گودال مرموز دروازه جهنم تلقی شود.

یک گودال طبیعی کاملا معمولی!

با وجود همه شایعات ، برهوت در واقع یک گودال طبیعی معمولی است. چندین نوع گودال طبیعی وجود دارد که رایج ترین آنها “چاله های فروپاشی” و “چاله های فرونشست” هستند. گودالهای تخریب زمانی اتفاق می افتند که وزن سنگهای سنگ بستر گودالها برای سطح زیرین قابل تحمل نباشد و سنگها و رسوبات سطحی به داخل گودال فرو ریزد. فرونشست زمین زمانی رخ می دهد که رسوبات سطحی به آرامی در چاله های کوچک زیرزمینی فرو می روند تا گودالی یا گودالی ایجاد شود.

در هر دو این گودال ها ، ساختار طبیعی خاصی به نام “کارست” دیده می شود که در اثر خوردگی و حل شدن سنگ های کربناته (مانند سنگ آهک و دولومیت) در آب ایجاد شده و منجر به تشکیل غارها ، چشمه ها و حفره ها می شود. نمی توان به درستی در مورد سن و شکل گیری چاه عقیم اظهار نظر کرد.

کلیدواژه : برهوتچاهگودال
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x