پ

کشف حقایق جالب در مورد مغز دوم بدن

محققان دانشگاه ایالتی میشیگان به تازگی حقایق جالبی در مورد سیستم عصبی روده انسان کشف کرده اند.

روده ها ، حتی اگر به نحوی از سیستم عصبی مرکزی جدا شده باشند ، عملکردهای خاصی را در سیستم عصبی روده انجام می دهند و تعداد سلول های تخصصی در سیستم عصبی ، سلول های عصبی و گلیا که در روده زندگی می کنند ، تقریباً برابر تعداد سلول ها. مغز در گربه برابر است.

سیستم عصبی روده ، به عنوان مثال مغز دوم روده ، یک شبکه پیچیده از نورون ها و گلیا است که روده های ما را احاطه کرده است. در مطالعه اخیر ، دانشمندان آمریکایی نشان دادند که سلول های گلیا نقش بسیار فعال تری در سیستم عصبی روده ایفا می کنند.

کشف حقایق جالب در مورد مغز دوم بدن

نتایج یک مطالعه جدید توسط محققان نشان می دهد که گلیا دقیقاً بر سیگنال های منتقل شده توسط مدارهای عصبی تأثیر می گذارد.

پروفسور برایان گولبرانسن از دانشکده فیزیولوژی دانشگاه ایالتی میشیگان می گوید: “اگر مغز دوم را یک کامپیوتر بدانیم ، می توان گفت که گلیا تراشه هایی هستند که عملکردی حاشیه ای دارند و اعضای فعال پیام رسانی شبکه و کار آنها هستند.” سیگنال ها را تعدیل می کند و مانند نورون ها نیست. علاوه بر این اجرا ، Glia تأیید می کند که همه چیز بدون مشکل پیش می رود.

یافته های این مطالعه درک دانشمندان از نحوه عملکرد سیستم عصبی روده را افزایش می دهد و می تواند منجر به توسعه استراتژی های جدیدی برای درمان اختلالات روده شود که می تواند به درمان سندرم روده تحریک پذیر و سایر اختلالات کمک کند.

کلیدواژه : مغزمغز انسان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید