پ

آیا عسل برای بیماران دیابتی مفید است؟

منابع پزشکی به این سوال بسیاری از بیماران دیابتی پاسخ داده اند که آیا می توانند به جای قند از عسل یا منابع طبیعی دیگر استفاده کنند؟

متخصصان همیشه به بیماران دیابتی توصیه می کنند که برای کنترل سطح قند خون و جلوگیری از اثرات منفی این عدم تعادل ، که بر اندام های مختلف بدن انسان تأثیر می گذارد و بعداً عواقب شدیدی دارد ، از رژیم غذایی سالم استفاده کنند.

مصرف شکر ، شیرینی ، شکلات و سایر غذاهای شیرین منجر به افزایش سطح قند خون می شود. اما آیا می توان برخی قندهای طبیعی مانند عسل را به عنوان جایگزین قند به رژیم غذایی بیماران دیابتی اضافه کرد؟

آیا عسل برای بیماران دیابتی مفید است؟

NDTV به نقل از دکتر موهان ، متخصص دیابت می گوید: “حقیقت این است که همه این قندهای طبیعی در نهایت پس از ورود به بدن انسان به گلوکز تبدیل می شوند.”

وی افزود: فرد دیابتی که از این مواد استفاده می کند می تواند باعث ایجاد دیابت در خون شود ، بنابراین بهتر است از این نوع قندها نیز خودداری شود. اگر می خواهید یک فنجان قهوه یا چای را شیرین کنید ، می توانید از مقدار محدودی شکر مصنوعی استفاده کنید.

وی می گوید: “می توانید با افزودن میوه ، یک وعده غذایی متعادل را شروع کنید تا بر میل شما به شیرینی غلبه کنید.” میوه های فصلی برای بیماران دیابتی در دسترس است ، اما فقط در صورت مصرف متعادل.

ماهان توصیه کرد ، وقتی تمایل به شیرینی یا حتی تشنگی شدید را احساس می کنید ، سعی کنید با چیز دیگری حواس خود را پرت کنید ، زیرا برخی از افراد در این مواقع با خوردن مقدار زیادی شکر اشتباه می کنند. پاسخ مناسب در این مورد خوردن غذای سالم ، نوشیدن آب یا انجام فعالیتهایی است که فرد را از اشتیاق به شکر منحرف می کند.

علاوه بر این ، مدیریت استرس به بیماران دیابتی کمک می کند زیرا افزایش استرس ممکن است باعث شود کالری یا شیرینی بیشتری مصرف کنند. برای غلبه بر استرس ، یوگا و مدیتیشن را امتحان کنید.

سازمان بهداشت جهانی تخمین می زند که ۴۲۲ میلیون دیابتی در جهان وجود دارد که بیشتر آنها در کشورهای با درآمد متوسط ​​و کم درآمد هستند و این بیماری سالانه حدود ۱٫۶ میلیون نفر را می کشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید