پ

اینترنت‌ ماهواره‌ای استارلینک به زودی راه اندازی می شود

ایلان ماسک می گوید: “سرویس اینترنت ماهواره ای Starlinks در حال آزمایش نیست و به زودی در سراسر ایالات متحده راه اندازی می شود ، اما برای پوشش جهانی ، SpaceX باید ماهواره های بیشتری را به فضا پرتاب کند.”

ایلان ماسک ، مدیر عامل SpaceX گفت ، راه اندازی سرویس اینترنت ماهواره ای StarLink اواخر ماه جاری آغاز می شود. “همانطور که گفته شد ، بتا Starlink در این ماه به پایان می رسد ، آیا این بدان معناست که ما از این به بعد شاهد خدمات بیشتری در ایالت های جنوبی خواهیم بود؟” یکی از کاربران توییتر پرسید. ماسک در توییتی نوشت: “Starlink تا پایان ماه در سراسر کشور راه اندازی می شود.” البته تعداد کاربران منطقه هنوز محدود است و با پرتاب ماهواره های بیشتر ، افزایش کاربران بهبود می یابد. »

ماسک در توییت بعدی خود افزود: “Starlink برای مناطقی با تراکم جمعیت کم تا متوسط ​​طراحی شده است ، به این معنی که ما می توانیم در برخی مناطق به سرعت به حداکثر تعداد کاربران برسیم.” لطفاً در اسرع وقت برای اطمینان از دریافت خدمات در مقصد ، ثبت نام کنید. “با پرتاب ماهواره های بیشتر ، SpaceX می تواند خدمات بیشتری ارائه دهد.”

اینترنت‌ ماهواره‌ای استارلینک به زود راه اندازی می شود

این اظهارات نشان می دهد که SpaceX در حال آماده شدن برای ارسال پایانه های Starlink بیشتر به کاربران در سراسر ایالات متحده است. Starlink در حال حاضر به اکثر ایالت های آمریکا خدمت می کند و بیش از ۱۰۰۰۰۰ کاربر در سراسر جهان دارد. اگر تعداد زیادی از کاربران Starlink در منطقه ای وجود داشته باشند و ظرفیت آن منطقه کامل باشد ، کاربران باید منتظر بمانند تا این شرکت ماهواره های بیشتری را به مدار خود پرتاب کند.

کاربران علاقه مند می توانند ۹۹ دلار برای ثبت نام در پیش سفارش Starlink در وب سایت رسمی شرکت پرداخت کنند. با این حال ، این سرویس در حال حاضر با حجم عظیمی از درخواستهای ۵۰۰۰۰۰ کاربر که قبلاً برای دریافت سرویس Starlink ثبت نام کرده اند مواجه است. در نتیجه ، وب سایت رسمی Starlink در برخی موارد می گوید که این سرویس بسته به منطقه تا سال ۲۰۲۲ یا حتی ۲۰۲۴ در دسترس نخواهد بود.

به گزارش ایسنا ، ایلان ماسک ، مدیر عامل اسپیس ایکس ، پیشتر اعلام کرده بود که خدمات اینترنتی ماهواره ای استارلینک در ماه اکتبر به طور رسمی از بتا یا به اصطلاح بتا خارج می شود و در دسترس عموم قرار می گیرد.

SpaceX از نوامبر سال گذشته بتای عمومی خود را در ایالات متحده اجرا کرده است. Starlink با مجموعه ای از بیش از ۳۰،۰۰۰ ماهواره نزدیک به زمین (LEO) ، تقریباً به هر کسی در هر نقطه از جهان وعده اتصال سریع و با تأخیر کم را می دهد.

با این حال ، برای فعالیت در هر کشوری ، شرکت باید به دنبال تأییدیه های نظارتی در آن کشور باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید