پ

بیوگرافی غزاله حسینی وزنه بردار ایرانی + عکس

سیده‌ غزاله حسینی، ورزشکار تیم ملی وزنه برداری نوجوانان ایران در سال ۱۳۸۵ در مشهد متولد شد.

بیوگرافی غزاله حسینی وزنه بردار ایرانی

غزاله عضو تیم ملی وزنه برداری ایران یک خواهر دوقلوی دارد به سیده غزل حسینی، که او نیز در وزنه برداری فعالیت دارد و در مسابقات جهانی مقام هشتم را کسب کرد.

غزاله و غزل خواهرانی دوقلو هستند و از شهر مشهد به سطح اول ورزش قدرتی ایران گام گذاشتند.

«سیده غزاله و غزال حسینی» همان دوقلوهای پولادین ورزش ایران هستند که می‌روند تا به نامی مطرح در ورزش ایران تبدیل شوند. هر چند که آنان در ابتدای راه ورزش حرفه‌ای هستند اما در سن کم باید گام درآوردگاهی بگذارند که شاید سکوی پرتاب آنان به دنیای مبارزه با فولاد سرد و رقابت با بزرگان این رشته در آینده باشد.

بیوگرافی غزاله حسینی وزنه بردار ایرانی + عکس

کسب مدال جهانی

سیده غزاله حسینی وزنه بردار تیم ملی نوجوانان موفق شد برای اولین بار مدال جهانی برای این رشته کسب کند. او در رقابت‌های جهانی جده در وزن ۵۹ کیلوگرم توانست در دو ضرب وزنه ۹۴ کیلو را مهار کند و برنز بگیرد. حسینی در واکنش به این افتخار می‌گوید: «خیلی خوشحالم که برای کشورم افتخار آفرینی کردم و تونستم مدال برنز دو ضرب نوجوانان جهان را به دست بیارم. این افتخار را متعلق به همه بانوان کشور خودم می‌دانم.

وزنه برداری بانوان ما پتانسیل زیادی دارد و می‌تواند در آینده اگر حمایت شود، موفقیت‌های زیادی به دست بیاورد.»

بیوگرافی غزاله حسینی وزنه بردار ایرانی + عکس

او درباره خودش می‌گوید: «دو سال است در وزنه برداری هستم. من دو ماه در اردو بودم. خیلی زحمت کشیدم و تونستم به این رکورد برسم. البته این تازه شروع راه من است. دوست دارم رکوردهایم را بالاتر بررم و در آینده حتی قهرمان المپیک شوم. این بزرگترین آرزویی هست که در سرم دارم. راستش باورم نمی‌شد بتوانم در دو ضرب مدال برنز بگیرم. الان هم سخت است در المپیک مدال بگیرم، ولی هیچ چیزی دور از دسترس نیست.»

حسینی حرف‌های خود را اینطور تمام می‌کند: «خیلی جنگیدم و از این به بعد هم می‌جنگم. دوست دارم این مدالم را تقدیم به همه خانم‌های ایران کنم. در پایان از خانواده ام و همینطور مسئولان فدراسیون و کادر فنی تیم تشکر می‌کنم.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید