پ

فواید نور طبیعی خورشید بر روی بدن

به گزارش مدیکر اکسپرس ، انگوس برنز ، دانشجوی دکترا و شان کین ، دانشیار ، یک تیم تحقیقاتی بین المللی را در موسسه سلامت روان دانشگاه ترنر موناش رهبری کردند.

یک مطالعه طولی مقطعی بر روی بیش از  چهارصد هزار شرکت کننده در برنامه BioBank انگلستان نشان داد که قرار گرفتن در معرض نور روزانه یک عامل خطر برای علائم افسردگی ، نوسانات خلقی و بی خوابی است.

برنز گفت: “بیشتر پیام ها در مورد نور و ارتباط آن با سلامتی بر اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور در شب متمرکز است زیرا نور شب باعث اختلال در ساعت بدن ما می شود.” نتایج این مطالعه اهمیت دریافت نور کافی روزانه برای اطمینان از عملکرد مناسب بدن را نشان می دهد.

وی گفت: “در این مطالعه ، ما دریافتیم که هرچه زمان بیشتری در هوای آزاد در طول روز صرف شود ، علائم افسردگی کمتر است ، احتمال استفاده از داروهای ضد افسردگی ، خواب بهتر و علائم بی خوابی کمتری وجود دارد.”

فواید نور طبیعی خورشید بر روی بدن

این نتایج ممکن است با تأثیرات نور بر سیستم شبانه روزی و تأثیر مستقیم نور بر مراکز خلقی در مغز توضیح داده شود.

آسوشیتد کین می گوید: “تعدیل جزئی در برنامه روزانه فرد می تواند به بهبود خلق و خو ، خواب و سطح انرژی کمک کند.”

وی گفت: هم اکنون مردم به دلیل کاهش نور خورشید و قرار گرفتن در معرض نور نسبتاً شدید در شب ، بیشتر ساعات بیداری خود را در شرایط نوری متوسط ​​و مصنوعی می گذرانند. در این مطالعه ، ما دریافتیم که گذراندن زمان بیشتر در خارج از خانه با نتایج بهتر خلق و خو ، کیفیت خواب بهتر و ساعت های بیداری راحت تر همراه است.

کین گفت: “قرار گرفتن نامناسب در معرض نور روز می تواند عامل مهمی در تغییرات خلقی و پیامدهای خواب در اختلالات افسردگی باشد.” توصیه کلی من برای همه ساده است ؛ هنگامی که خورشید بیرون است ، تا آنجا که می توانید نور بگیرید ، اما اگر بدن خود را پس از غروب آفتاب در تاریکی نگه دارید ، از شما تشکر می کند.

این یافته ها در مجله Affective Disorders منتشر شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید