پ

دانشمندان آنتی بادی درمان کامل کرونا را یافتند

دانشمندان بیمارستان دانشگاهی لوزان و کالج پلی تکنیک فدرال سوئیس از کشف آنتی بادی مونوکلونال با قابلیت خنثی کردن انواع سویه های کروناویروس از جمله دلتا خبر دادند.

طبق نتایج این مطالعه علمی منتشر شده در مجله Cell Reports ، این آنتی بادی در جداسازی لنفوسیت های بیماران مبتلا به کووید -19 موثر بوده است.

آنتی بادی های مونوکلونال یا آنتی بادی های تک محافظتی نوعی آنتی بادی هستند که در آزمایشگاه برای اهداف تحقیقاتی یا برای درمان بیماری تولید می شوند.

وظیفه اصلی سلول لنفوسیت ، معروف به “سلول T” یا “لنفوسیت T” ، تشخیص و از بین بردن عوامل بیماری زا و سلول های آلوده است.

به گفته کارشناسان سوئیسی ، این آنتی بادی “یکی از قوی ترین” آنتی بادی هایی است که تا کنون در برابر ویروس کرونا شناسایی شده است.

طبق این مطالعه ، آنتی بادی پروتئین های سنبله (که ویروس کرونا را تشکیل می دهند) را مسدود کرده و از عفونت سلول های ریه و از تکثیر ویروس جلوگیری می کند و به سیستم ایمنی بیمار اجازه می دهد تا ویروس کرونا را از بین ببرد.

مطالعات نشان داده است که درمان یک فرد آلوده با آنتی بادی های مونوکلونال قبل از علائم شدید عفونت می تواند از پیشرفت عفونت به یک بیماری جدی جلوگیری کند.

دانشمندان همچنین ادعا می کنند که آنتی بادی مونوکلونال جدید دوام بیشتری دارد و به مدت سه تا چهار هفته در برابر سایر آنتی بادی ها محافظت می کند و حدود شش ماه را فراهم می کند.

دانشگاه سوئیس در بیانیه ای گفت: “این آنتی بادی یک پیشنهاد درمانی پیشگیرانه جالب برای افراد واکسینه نشده در معرض خطر یا سایر افراد واکسینه شده است که ایمنی مطلوب را بدست نیاورده اند.”

کلیدواژه : کرونا
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x