پ

کشف فسیل 12 هزار ساله یک سگ+ عکس

محققان فسیل سگی را پیدا کرده اند که گفته می شود 12000 سال پیش در آمریکای مرکزی با انسان زندگی کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، این تکه استخوان که متعلق به ناحیه فک یک سگ است در حین حفاری های دیرینه شناسی در ناکوم در شمال شرقی کاستاریکا پیدا شد.

حفاری ها در این منطقه در دهه 1990 آغاز شد و تا کنون بقایای یک اسب غول پیکر ، گورخر ، آرمادیلو غول پیکر و ماستودون (یکی از اجداد فیلهای مدرن) پیدا شده است.

محققان ابتدا تصور کردند که استخوان فک متعلق به جمجمه یک کایوت آمریکای شمالی است. گیلرمو وارگاس ، محقق کاستاریکایی می گوید: “سپس ما فکر می کردیم داشتن یک کایوت در پلیستوسن متأخر 12000 سال پیش بسیار عجیب بود زیرا شواهد نشان می دهد که آنها فقط در قرن بیستم وارد کاستاریکا شده اند.” “وقتی ما شروع به بررسی استخوان ها کردیم ، متوجه شدیم که این می تواند یک سگ باشد و در نهایت اسکن کامپیوتری نشان داد که این سگ 12000 سال پیش در کاستاریکا با انسان زندگی می کرد.”

کشف فسیل 12 هزار ساله یک سگ+ عکس

تحقیقات روی دندان های سگ نشان می دهد که غذای باقی مانده انسان را خورده است. به گفته آقای وارگاس ، دندان سگ ها تکامل نیافته است تا بقای آنها در طبیعت تضمین شود. دندانهای کایوت در واقع تیز هستند ، اما دندانهای این فک به این اندازه تیز نیستند.

محققان می گویند این نمونه فسیلی ممکن است قدیمی ترین شواهد وجود سگ در قاره آمریکا باشد. آقای وارگاس گفت: “این سگ در کنار صاحبش شکار بزرگی می کرد.” “مثال دندان هایی که داریم این را نشان می دهد.”

دانشمندان بر این باورند که انسانها در آخرین عصر یخبندان از طریق تنگه برینگ در سیبری و آلاسکا به قاره آمریکا مهاجرت کرده اند. رائول والادز ، زیست شناس و متخصص باغ وحش در دانشگاه ملی مکزیک می گوید: “اولین سگ های اهلی حدود 15000 سال پیش وارد قاره آمریکا شدند و در واقع محصول مهاجران آسیایی از طریق تنگه برینگ به ایالات متحده بودند.”

وی افزود: “هیچگاه سگ های خانگی بدون صاحب آنها وجود نداشته است.” حضور انسانها در دوران پلیستوسن در مکزیک ، شیلی و پاتاگونیا ثابت شد ، اما تا کنون هیچ مدرکی مبنی بر زندگی انسانها در آمریکای مرکزی یافت نشده است.

قدیمی ترین بقایای سگ تایید شده تا به امروز در آلاسکا پیدا شده است که قدمت آن به 10150 سال قبل می رسد. اگر ثابت شود که فک متعلق به یک سگ است ، که باید توسط مجلات دیرینه شناسی تأیید شود ، می توان آن را به عنوان قدیمی ترین سگ در آمریکای مرکزی تشخیص داد.

دانشگاه آکسفورد پیشنهاد کرده است که آزمایش DNA و کربن روی نمونه انجام شود تا اطلاعات ژنتیکی بیشتری در مورد حیوان و طول عمر آن مشخص شود. این فسیل اکنون در موزه ملی کاستاریکا نگهداری می شود

محققان می گویند کشف سگ می تواند انسان را به منطقه کنونی کاستاریکا بازگرداند.

آقای وارگاس گفت: “این به ما نشان می دهد که جوامعی وجود داشتند که می توانستند از سگ ها مراقبت کنند و این کار را با میل انجام دهند ، آنها مازاد غذا داشتند.” “همچنین بیان می شود که این سگ ها نژادهای سگ های جنگجو نیستند که می توانند باعث آسیب شوند.”

کلیدواژه : سگفسیل
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x