چین با آزمایش موشک مافوق صوت آمریکا را شوکه کرد!

چین با آزمایش موشک مافوق صوت آمریکا را شوکه کرد!
ب

یک روزنامه آمریکایی به نقل از پنج منبع آگاه نوشت: در ماه اوت ، چین یک موشک مافوق صوت با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را آزمایش کرد که باعث تعجب جامعه اطلاعاتی آمریکا شد.

در پی گزارش آزمایش موشک مافوق صوت توسط ایالات متحده ، روسیه ، کره جنوبی و کره شمالی در هفته های اخیر ، اکنون گفته می شود که دولت پکن چند ماه قبل از آنها چنین آزمایشی را انجام داده است.

فایننشال تایمز شامگاه شنبه گزارش داد که چین در ماه اوت یک موشک مافوق صوت با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را آزمایش کرد که قبل از شتاب گرفتن به سمت زمین به دور زمین می چرخید و این نشان دهنده یک قابلیت فضایی پیشرفته است که جامعه اطلاعاتی آمریکا شگفت زده شد.

پنج نفر از افراد مطلع با این آزمایش به فایننشال تایمز گفتند: «ارتش چین موشکی را پرتاب کرد که یک وسیله گلایدر مافوق صوت را حمل می‌کرد و قبل از حرکت به سمت هدف‌، از فضای مدار پایین زمین عبور کرد».

چین با آزمایش موشک مافوق صوت آمریکا را شوکه کرد!

به گفته سه نفر که از اطلاعات این آزمایش مطلع شده‌اند ، این موشک هدف خود را در حدود ۲۰ مایل از دست داده است. اما دو نفر گفتند این آزمایش نشان می‌دهد که چین پیشرفت شگفت‌انگیزی در زمینه سلاح‌های مافوق صوت داشته است و بسیار پیشرفته‌تر از آن چیزی است که مقامات آمریکایی تصور می‌کردند.

فایننشال تایمز در این‌باره نوشت: «این آزمایش سوالات جدیدی را در مورد اینکه چرا ایالات متحده معمولا نوسازی نظامی چین را دست‌کم می‌گیرد، ایجاد کرده است».

منبع چهارم به این نشریه گفت: «ما هیچ نظری نداریم که آنها چگونه این کار را کردند».

«تیلور فراوِل» کارشناس سیاست‌های چین در حوزه سلاح‌های هسته‌ای که او نیز از این آزمایش بی‌اطلاع بود، گفت که یک موشک مافوق صوت مجهز به کلاهک هسته‌ای می‌تواند به چین کمک کند تا سیستم‌های دفاع موشکی آمریکا را که برای نابودی موشک‌های بالستیک جدید طراحی شده است، جا بگذارد.

پیش از این آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته نظامی در وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده بود بعد از هشت سال موشک مافوق صوتی را با موفقیت آزمایش کرده که می‌تواند به سرعتی پنج برابر بیشتر از سرعت صوت برسد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.