واکنش آمریکا به آزمایش موشکی کره شمالی

واکنش آمریکا به آزمایش موشکی کره شمالی
ب

 همزمان با تایید موفقیت آمیز موشک بالستیک جدید توسط کره شمالی ، آمریکا این آزمایش را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ ، کره شمالی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که نوع جدیدی از موشک بالستیک پرتاب شده از زیردریایی را با موفقیت آزمایش کرده است.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید نیز گفت که ایالات متحده آخرین آزمایش موشکی کره شمالی را محکوم کرده و معتقد است که این وضعیت نیاز به تاکید بیشتر بر دیپلماسی دارد.

واکنش آمریکا به آزمایش موشکی کره شمالی

وی در یک کنفرانس خبری گفت: ما آزمایش موشک بالستیک کره شمالی را محکوم می کنیم. این آزمایش ها قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرده و تهدیدی برای منطقه محسوب می شود. ما از کره شمالی می خواهیم از اقدامات تحریک آمیز دیگر خودداری کرده و وارد گفتگوی سازنده و مفید شود.

وی افزود: این آزمایشات بر لزوم گفتگو و دیپلماسی تأکید می کند. پیشنهاد ما برای گفتگو با کره شمالی در هر زمان و هر مکان بدون پیش شرط همچنان باقی است. ایالات متحده در حال رایزنی با متحدان خود در منطقه در مورد این آزمایش های موشکی کره شمالی است.

بر اساس اعلام شبکه خبری دولتی کره شمالی، آکادمی علوم دفاع ملی این کشور این آزمایش را از سایت “۸.۲۴ Yongung” انجام داده که نخستین موشک بالستیک پنج سال قبل به صورت موفقیت‌ آمیزی از همین مکان پرتاب شد تا قوای نظامی این کشور را نشان دهد.

این آزمایش موشکی توسط کره شمالی در میان تلاش های متزلزل دیپلماتیک برای از سرگیری مذاکرات هسته ای متوقف شده بین واشنگتن و پیونگ یانگ انجام شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.