ژاوی: بهترین جو ورزشگاه را در تهران دیدم

images
ب

من خوش‌شانس بوده‌ام که مقابل استقلال، سپاهان و پرسپولیس بازی کرده‌ام. آن‌ها تیم‌های باکیفیت بالایی هستند و توانایی فیزیکی بالایی دارند و می‌توانند از حضور تماشاگران و شور و هیجان آن‌ها به‌خوبی به‌نفع خود استفاده کنند.

روزنامه فرهیختگان: ژاوی هرناندس، سرمربی السد قطر در گفت‌وگو با مهرداد مسعودی، روزنامه‌نگار ایرانی ساکن قطر که عضو کمیته برگزاری رقابت‌های جام‌جهانی۲۰۲۲ است درباره رابطه خاصش با هواداران فوتبال در ایران صحبت کرده و در توصیف فوتبال ایران و بازی در ورزشگاه آزادی تهران گفته است: «اگر بخواهم فوتبال در ایران را با یک عبارت توصیف کنم باید بگویم «شور و اشتیاق». هرگز تا به‌حال چنین شور و اشتیاقی را در فوتبال در هیچ‌جای دنیا ندیده‌ام. بازی در استادیوم آزادی فوق‌العاده است، به‌نظرم بهترین جو استادیومی است که تا به‌حال در دوران فوتبالم تجربه کرده‌ام. آنجا اگر با کسی در فاصله یک‌متری‌تان صحبت کنید، صدایتان را نمی‌شود. هواداران ایرانی فوق‌العاده‌اند، فوتبال همه‌چیز آنهاست و حضور در چنین جوی در استادیوم آزادی یک تجربه استثنایی برای هر بازیکن و مربی است.»

وی ادامه داد: «من خوش‌شانس بوده‌ام که مقابل استقلال، سپاهان و پرسپولیس بازی کرده‌ام. آنها تیم‌های باکیفیت بالایی هستند و توانایی فیزیکی بالایی دارند و می‌توانند از حضور تماشاگران و شور و هیجان آنها به‌خوبی به‌نفع خود استفاده کنند.»

سرمربی تیم فوتبال السد قطر درباره توانایی بازیکنان ایرانی گفت: «بازیکنان ایرانی بازیکنان قدرتمند و باکیفیتی هستند و همان‌طور که در جام‌جهانی۲۰۱۸ در بازی مقابل اسپانیا دیدیم، عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشتند. اسپانیا برای پیروزی در آن بازی حسابی به زحمت افتاد و همان‌طور که دیدید روی یک تصادف هم به گل رسید. به‌نظرم تیم‌ملی ایران تیم بسیار آماده‌ای است و یکی از بهترین تیم‌های حال‌حاضر آسیاست.»

ژاوی که آخرین بازی دوران بازیگری‌اش را در تهران و در ورزشگاه آزادی انجام داده درباره این دیدار و گرفتن عکس تیمی با پرسپولیس گفت: «آخرین بازی دوران فوتبال من در استادیوم آزادی مقابل پرسپولیس بود و هواداران این تیم برایم سنگ‌تمام گذاشتند. هر زمان که به ایران رفتم رفتار بسیار خوبی با من شد و آنها استقبال فوق‌العاده‌ای از من کردند. در آن بازی پایانی که با پیراهن السد مقابل پرسپولیس قرار گرفتم، ایرانی‌ها احترام و استقبال بی‌نظیری از من کردند و به همین دلیل همیشه در یادم باقی خواهند ماند و از آنها متشکرم.»

وی درخصوص این شوخی که در ایران می‌گفتند او پس از سفر به تهران راننده را برای عبور از خیابان‌ها راهنمایی می‌کرد، گفت: «بگذارید یک خاطره برایتان تعریف کنم. وقتی با تیم السد به فرودگاه تهران رسیدیم، هیچ ایده‌ای درمورد شور و اشتیاق هواداران ایرانی درمورد خودم نداشتم. یادم می‌آید مجبور شدیم با مرتضی پورعلی‌گنجی از در پشتی خارج شویم و داخل یک ماشین پلیس مستقیم به هتل برویم چراکه گفتند نمی‌توانم با اتوبوس تیم بروم، این شور و اشتیاق هواداران ایرانی را تصور کنید. آنها با شال و پیراهن بارسلونا که نام من روی آن حک شده بود، بیرون فرودگاه منتظر من بودند. حس عجیبی بود، تا به‌ حال در تمام طول دوران فوتبالم چنین شور و اشتیاقی را ندیده بودم. از همه آنها به‌خاطر عشقی که به من دادند، سپاسگزارم.»

بازیکن سابق السد درباره ناکامی‌اش مقابل پرسپولیس برای صعود به فینال لیگ قهرمانان و سیو لحظه آخری علیرضا بیرانوند اظهار داشت: «در دقیقه۸۸ بازی، ضربه سر من را بیرانوند بی‌نظیر مهار کرد. اگر آن توپ گل می‌شد، ما به فینال می‌رسیدیم، اما درنهایت پرسپولیس به فینال رسید و آنجا شکست خورد. این صحنه دیدنی است، اما برای من و السد، یک خاطره منفی به حساب می‌آید.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.