انفجار مهیب در نزدیکی پایگاه آمریکا در سوریه

5622091
ب

منابع خبری شنبه شب از شنیده شدن صدای انفجارهای شدید در نزدیک پایگاه نظامی آمریکایی‌ها در شرق سوریه خبر دادند.

کانال تلگرامی “صابرین نیوز” وابسته به نیروهای مقاومت، این انفجار در نوار مرزی میان عراق و سوریه در شرق دیرالزور رخ داده است.

این کانال خبری بدون اشاره به جزییات بیشتر تنها اعلام کرد که دستکم صدای ۴ انفجار در پایگاه “کونیکو” که محل استقرار نظامیان آمریکایی‌هاست، شنیده شده است.

از دیگر جزییات و دلیل این انفجارات خبری در دست نیست.

سوم فروردین ماه امسال نیز پایگاه نیروهای آمریکایی در پالایشگاه گاز «کونیکو» واقع در حومه شمالی دیرالزور هدف اصابت تعدادی راکت قرار گرفت.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، تروریست های آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

طی سال های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است؛ اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش در سال‌های اخیر انجام داده است.

در دو سال گذشته آمریکا با اعزام نیرو و تجهیزات بیشتر حضور خود را در مناطق نفت خیز سوریه بیشتر کرده، حضوری که منجر به سرقت بیشتر نفت مردم این کشور شده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه شبه‌نظامیان وابسته به نظامیان تروریست آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه‌نظامیان و عناصر تروریست آمریکا در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند، و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

آمریکا مرداد ماه گذشته برای همین منظور یک قرارداد با گروه های کرد شمال سوریه امضاء کرد.

ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.