ادعای عجیب درباره قبض‌های برق

قبض+برق
ب

تجارت‌نیوز: احتمالا برق یکی از چالش‌براگیزترین مسایل یک‌سال اخیر وزارت نیرو بوده است. چندی پیش مدیرعامل شرکت برق حرارتی هشدار داده بود که شاید در زمستان هم مشکل کمبود برق داشته باشیم و حالا کاظم دلخوش، نماینده و عضو کمیسیون اقتصاد در صحن علنی مجلس ادعا کرد که وزارت نیرو در ماه‌های گذشته دست در جیب مردم کرده است.

او گلایه کرده بود که قبض برق مردم در ماه‌های گذشته با تعرفه نیروگاه‌های تجدیدپذیر حساب شده است و نه حرارتی.

این عضو کمیسیون اقتصادی ادعا کرده بود که وزارت نیرو باید قبل از تغییر تعرفه برق، به مردم اطلاع می‌داد.

نمانیده مردم گیلان گزارش داد که قبلا به کمیسیون اصل ۹۰ شکایت کرده‌اند و اگر به این موضوع رسیدگی نشود، کمیسیون انرژی هم باید پاسخگو باشد.

برق گران شده بود!

اداره برق ابتدا گران شدن برق را شایعه خوانده بود اما نهایتا، رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در همان روزها اعلام کرد که تعرفه حساب کردن برق تغییر کرده است.

سخنگوی صنعت برق گفته بود مشترکانی که مازاد دو برابر الگوی هر منطقه مصرف دارند، میزان مازاد مصرف‌شان با متوسط خرید برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر محاسبه می‌شود.

دلخوش هم به همین امر اعتراض شدیدی نشان داده بود. او معتقد بود که وزارت نیرو برق ۴۸۰ تومانی را ۸۲۰ تومان حساب کرده است. البته این ادعایی بود که سخنگوی صنعت برق هم چندین بار تایید کرده بود.

گفتنی است رجبی مشهدی در همان دوران به مشترکان پر مصرف که نسبت به میزان قبض برق‌شان اعتراض داشتند، پیشنهاد عجیب خرید پنل خورشیدی داده بود!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.