مشخصات جدید گوشی تاشوی گوگل فاش شد

مشخصات جدید گوشی تاشوی گوگل فاش شد
ب

پیش از این، گزارش های موثقی مبنی بر توسعه اولین گوشی هوشمند تاشو خود منتشر شده بود، اما مشخصات آن نامشخص بود. اطلاعات جدیدی منتشر شده که ادعا می کند این گوشی تاشو به دوربین های ضعیف تری نسبت به گوشی های سری پیکسل گوگل مجهز خواهد شد.

برخی از جزئیات جمع آوری شده از منابع آنلاین توسط وب سایت 9to5Google نشان می دهد که اولین گوشی هوشمند تاشو گوگل برای عرضه در سال 2022 برنامه ریزی شده است و به نظر می رسد دوربین هایی با سری های کمتر از 6 پیکسل خواهد داشت. گوگل پیکسل 6 پرو بر اساس کیفیت دوربین خود در بین 10 گوشی هوشمند برتر قرار دارد. از نظر کیفیت عکس و فیلم، این گوشی عملکرد بهتری نسبت به سایر برندهای معروف داشته و در مقیاس رتبه بندی درست زیر آیفون 13 قرار گرفته است. علاوه بر این، Pixel 6 Pro دارای مکانیزم بزرگنمایی عالی و خروجی کلی چشمگیر است، با این حال، Pixel 6 همچنین دارای برخی از ویژگی های طراحی است که بر تنظیمات دوربین آن تأثیر می گذارد.

گوگل پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو هر دو دارای دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی هستند و سنسور GN1 سامسونگ به دلیل اندازه بزرگ سنسور نور بیشتری می تابد. اما برای متعادل کردن یک سیستم دوربین فیزیکی بزرگ، از جمله منظره یاب که از گوشی خارج می‌شود، باید جبران‌های زیادی انجام شود. به نظر می رسد نوار دوربین آینده نگرانه در پشت این گوشی ها برای رفع چنین نقص هایی طراحی شده است، اما به نظر می رسد که مکانیزم جدید گوگل برای گوشی های تاشوی آینده این شرکت استفاده نشده است.

ما می دانیم که نام رمز گوشی هوشمند تاشوی آینده Pixel Pipit است و ظاهراً دنباله ای بر آخرین نسخه برنامه Google Camera است. این گوشی دارای حسگرهای دوربین مشابه گوگل پیکسل 5 خواهد بود، بنابراین سنسور قدرتمندتر GN1 سامسونگ با سنسور 12.2 مگاپیکسلی IMX363 به عنوان سنسور اصلی جایگزین شده است. همچنین ممکن است گوشی تاشوی آینده گوگل بتواند از دوربین اصلی در زمانی که دستگاه تا شده است استفاده کند. به نظر می رسد این جزئیات از اطلاعات استخراج شده از فایل های اپلیکیشن دوربین گوشی استخراج شده باشد.

پیش از این گمان می رفت که گوشی تاشوی آینده گوگل مانند همتایان خود در برندهایی مانند سامسونگ به دوربین های قابل توجهی مجهز شود، اما با این گزارش، احتمالا بسیاری از کاربران از این گوشی ناامید خواهند شد. به گزارش فرارو، البته به نظر نمی رسد که گوگل به سادگی اولین گوشی تاشو خود را در معرض چنین شرایطی قرار دهد. لازم به ذکر است در صورت صحت این گزارش قطعا شاهد صرفه جویی در هزینه ها در ساخت این گوشی خواهیم بود و این به معنای معرفی یک گوشی ارزان قیمت نیز خواهد بود. قیمت رقابتی در بازار نوظهور تاشو بدون شک می تواند تهدیدی جدی برای پرچمدارانی مانند گوشی های تاشو سامسونگ باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.