با این راهکارها سرعت رشد ناخن ها را افزایش دهید

index
ب

افراد اغلب به دلایل مختلف دچار مشکلات ناخن می شوند و این در همه سنین رایج است. سوء تغذیه شدید می تواند یکی از دلایل ضعیف و ناسالم بودن ناخن ها باشد. سایر مشکلات ممکن است به دلیل عفونت، آسیب یا شرایط پوستی مانند پسوریازیس و اگزما باشد.

به گزارش parenting.firstcry، ناخن جویدن نیز یک عادت مضر است که علاوه بر آسیب رساندن به ناخن ها، باعث ایجاد عفونت های باکتریایی در معده و بدن می شود. همچنین استفاده نکردن از بیس کت قبل از لاک زدن می تواند به ناخن ها آسیب برساند و سلامت آن ها را به خطر بیندازد. جویدن ناخن نیز می تواند ناخن ها را شکننده و ضعیف کند.
برای داشتن ناخن های سالم و محکم کافیست نکات زیر را بخوانید و آنها را تمرین کنید.

با این راهکارها سرعت رشد ناخن ها را افزایش دهید

1) سعی کنید ناخن های خود را مرطوب نگه دارید

همانطور که از پوست و موی خود مراقبت می کنید، آبرسانی و هیدراته نگه داشتن ناخن ها برای جلوگیری از آسیب به پوسته ناخن و همچنین جلوگیری از عفونت ضروری است. مرطوب نگه داشتن ناخن ها با کرم های مرطوب کننده بسیار آسان است.

۲) از جویدن و جویدن ناخن خودداری کنید

جویدن ناخن در بیشتر افراد زمانی که مضطرب یا خارج از عادت هستند رایج است. بهترین راه برای کنترل این عادت پوشاندن ناخن ها با بانداژ، چسب زخم یا چیزی شبیه به آن است. راه دیگر انجام تمرینات ذهن آگاهی و مدیتیشن است.

3) هنگام انجام کارها از دستکش استفاده کنید

گروه ها دائماً مشغول کارهای مربوط به خانه، باغ، اداره و … هستند. بنابراین علاوه بر دست ها، ناخن ها نیز در معرض ساییدگی، شکستگی و مواد شیمیایی قرار دارند. بهتر است هنگام انجام کارهای سنگین یا کثیف مانند شستن لباس یا ظرف، باغبانی یا انجام کارهای ساده خانه از دستکش استفاده کنید. با استفاده از دستکش بعد از مدتی متوجه تفاوت ظاهری و سلامت ناخن ها خواهید شد.

4) بهداشت را رعایت کنید

با رعایت بهداشت ناخن می توان از شکنندگی، سایش و پارگی کوتیکول ناخن جلوگیری کرد. برخی از کارهایی که می توانید برای بهبود بهداشت ناخن خود انجام دهید عبارتند از: کوتاه کردن به موقع و سوهان دادن منظم، تمیز کردن زیر ناخن ها و مرطوب نگه داشتن پوست داخل و اطراف ناخن.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.