یاسین رامین همسر سابق مهناز افشار تبرئه شد

index
ب

پرونده سازمان تدارکات هلال احمر علیه یاسین رامین، همسر مهناز افشار که در دادگاه بدوی به ۱۷ سال حبس تعزیری و رد  مال ۲ میلیون یورو محکوم شده بود، در دادگاه تجدیدنظر به برائت رامین ختم شد.

سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر در سال ۹۳ از یاسین رامین، فرزند محمدعلی رامین (معاون مطبوعاتی دولت دهم) به اتهام اختلاس شکایت کرد.

قوه قضائیه بعداً با صدور کیفرخواست و برگزاری چندین جلسه دادگاه از این پرونده به عنوان «دعوای مالی» یاد کرد.

در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۷۷، رأی بدوی مبنی بر حبس و رد مال از سوی شعبه ۱۰۵۸ دادگاه کیفری دو – مجتمع جرایم کارکنان دولت تهران صادر شد.

یاسین رامین همسر سابق مهناز افشار تبرئه شد

پس از آن، یاسین رامین به رای صادره اعتراض کرد و درخواست تجدیدنظر در دادگاه تجدیدنظر باطل شد.

این پرونده در برخی رسانه ها و افکار عمومی به عنوان «اتهام واردات شیرخشک فاسد» مطرح شده است، در حالی که اسناد قضایی و مواضع صریح شاکی (هلال احمر) خلاف این را نشان می دهد. رئیس سازمان تدارکات در گفت وگویی رسما موضوع شیرخشک های فاسد را تکذیب کرد.

یاسین رامین در واکنش به رای صادره در دادگاه تجدیدنظر گفت: بارها خواستار جلسات علنی دادگاه شده ام. می خواستم برای همه کسانی که دچار سوءتفاهم شده اند روشن کنم که محتوای این پرونده هیچ ربطی به شیر خشک فاسد، اختلاس و حتی سوء رفتار مالی ندارد.

بر اساس تحقیقات انجام شده تاکنون هیچکس در مورد شایعه شیرخشک فاسد شکایت نکرده است.

پیش از این وکیل یاسین رامین درباره موضوع اصلی پرونده موکلش گفته بود«موضوع این پرونده اختلاف حساب مالی بین شرکت موکلم و هلال احمر است و قرار بوده اسناد و مدارکی از آلمان ارسال شود که برخی از این مدارک از آلمان واصل شده، ولی ناقص است و قرار است نماینده هلال احمر به آلمان برود؛ یکسری مدارک هم کارشناس پرونده می‌خواهد که باید تکمیل شود و پرونده در حال بررسی و تکمیل است.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.