متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران

index
ب

متوسط ​​سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران در اکتبر ۲۰۲۱ به ۳۵.۰۹ مگابیت بر ثانیه رسید و ایران در بین ۱۴۰ کشور در رتبه ۷۳ قرار گرفت. در زمینه اینترنت ثابت، متوسط ​​سرعت دانلود در ایران ۲۲.۰۱ مگابیت بر ثانیه است که ایران را به ۱۳۴ از ۱۷۵ کشور جهان می رساند.

در حال حاضر متوسط ​​سرعت دانلود اینترنت همراه در ایران ۳۲.۳۰ مگابیت بر ثانیه و رتبه آن ۸۰ جهانی، متوسط ​​سرعت دانلود اینترنت ثابت ۲۱.۳۵ مگابیت بر ثانیه و در جایگاه ۱۳۴ اینترنت ثابت جهان قرار دارد.

سرعت اینترنت یکی از موضوعاتی است که همواره مورد توجه کاربران بوده و یکی از فاکتورهای کیفی خدمات اینترنتی است و وب سایت اسپیدتست به بررسی شاخص های جهانی اینترنت در کشورها می پردازد.

بر این اساس، تا ژانویه ۲۰۲۱، میانگین جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۴۶.۷۴ مگابیت بر ثانیه و میانگین جهانی سرعت بارگذاری اینترنت موبایل ۱۲.۴۹ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۳۷ میلی ثانیه بوده است. در حوزه اینترنت ثابت، متوسط ​​سرعت دانلود جهانی ۹۶.۹۸ مگابیت بر ثانیه و میانگین جهانی سرعت آپلود ۵۱.۲۸ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۰ میلی ثانیه بوده است.

طبق آخرین آمار منتشر شده در SpeedTest، تا اکتبر ۲۰۲۱، متوسط ​​سرعت دانلود جهانی اینترنت موبایل ۶۸.۴۱۴ مگابیت بر ثانیه و متوسط ​​سرعت جهانی آپلود اینترنت موبایل ۱۳.۷۹ مگابیت بر ثانیه با تاخیر ۳۶ میلی ثانیه است. در زمینه اینترنت ثابت میانگین سرعت دانلود جهانی ۱۱۶.۸۶ مگابیت بر ثانیه و متوسط ​​سرعت جهانی آپلود ۶۴.۷۳ مگابیت بر ثانیه با تاخیر ۱۸ میلی ثانیه است.

تا سپتامبر ۲۰۲۱، میانگین جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۶۳.۱۵ مگابیت بر ثانیه و متوسط ​​سرعت جهانی آپلود اینترنت موبایل ۱۳.۳۷ مگابیت در ثانیه با تاخیر ۳۶ میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت، میانگین سرعت دانلود جهانی ۱۱۳.۲۵ مگابیت بر ثانیه و متوسط ​​سرعت جهانی آپلود ۶۲.۴۵ مگابیت بر ثانیه با ۱۹ میلی ثانیه تاخیر بوده است.

رتبه یک تا پنج اینترنت همراه در جهان تا سپتامبر ۲۰۲۱، به ترتیب در امارات متحده عربی (۲۷۳.۸۷ مگابیت در ثانیه)، کره جنوبی (۲۱۴.۴۷ مگابیت در ثانیه)، قطر (۱۷۸.۸۳ مگابیت بر ثانیه)، نروژ (۱۷۸.۷۰ مگابیت بر ثانیه) و کویت (۱۷۰.۶۷ مگابیت بر ثانیه) ).

موناکو (۲۷۰.۲۵ مگابیت در ثانیه)، هنگ کنگ (۲۶۰.۳۵ مگابیت در ثانیه)، سنگاپور (۲۵۷.۱۵ مگابیت در ثانیه)، رومانی (۲۴۱.۳۵ مگابیت در ثانیه) نیز به ترتیب در رتبه های یک تا پنج جهان قرار دارند. متعلق به (۹۶ مگابیت بر ثانیه).

در حال حاضر متوسط ​​سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۵.۰۹ مگابیت بر ثانیه و متوسط ​​سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۲.۶۲ مگابیت بر ثانیه و تاخیر ۳۸ میلی ثانیه است که ایران را به ۷۳ کشور از ۱۴۰ کشور رسانده است.

این در حالی است که در شهریور ماه ۱۳۹۰ متوسط ​​سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۵.۴۸ مگابیت بر ثانیه و متوسط ​​سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۲.۵۳ مگابیت بر ثانیه بوده و ایران در رتبه ۷۱ قرار گرفته است.

همچنین بر اساس این آمار، اینترنت همراه ایران در حال حاضر کندتر از کاستاریکا، تونس و ارمنستان و سریعتر از برزیل، سورینام و مکزیک است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.