ایلان ماسک : بیت کوین سرطان را درمان می کند!

index
ب

از ایلان ماسک به دلیل توییت هایش که بیشتر جنبه طنز دارند، به عنوان «ثروتمندترین ترول» یاد می شود. آخرین مورد از یک سری توییت های عجیب و غریب جنجال بر سر بیت کوین به راه انداخته است. او در یکی از توییت های خود گفت: بیت کوین سرطان را درمان می کند.

داستان از زمانی شروع شد که مدیر عامل تسلا یک میم را در توییتر منتشر کرد. این میم به دوران باستان اشاره دارد. در عکس متنی با این عنوان نوشته شده است: «هیچ تلفن همراه دیده نمی‌شود…؛ «مردم در لحظه زندگی می‌کنند.» همانطور که در این تصویر مشاهده می‌کنید، مردم با تبر و ابزار اولیه در حال مبارزه هستند و این نقاب است. .

 

یکی از کاربران به این توییت پاسخی طعنه آمیز داد. او نوشت: بیت کوین می تواند این مشکل را حل کند. ایلان ماسک با طعنه گفت: بیت کوین سرطان را درمان می کند.

شیطنت ماسک در توییتر بسیار محبوب است. گاهی اوقات توییت های او منجر به پیگرد قانونی و هزینه می شود. در عین حال، برخی از توییت های او همیشه بازار و تعدادی از ارزهای دیجیتال را متحول کرده است.

به نظر می رسد مدیر عامل تسلا اخیراً تأثیر سخنان خود را از دست داده است. زیرا در چندین مورد، پس از توییت او در مورد دوج کوین، اینیم کوین پمپاژ نشده است. البته نمی توان به طور کامل اثربخشی ماسک را انکار کرد. هنوز افراد زیادی هستند که بر گفتار و اعمال او نظارت می کنند.

آیا ایلان ماسک نقطه مقابل حداکثر گرایی بیت کوین است؟

تسلا در می ۲۰۲۱ اعلام کرد که بیت کوین را به عنوان روش پرداخت می پذیرد. این شرکت ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خرید. تنها چند روز بعد، ایلان ماسک به دلیل نگرانی های زیست محیطی طرح خود را پس گرفت. موجی از واکنش های منفی جامعه بیت کوین را به دنبال داشت. آنها می خواستند ثابت کنند که ادعای ماسک اشتباه است. مناظره ها و بحث های بین حامیان بیت کوین و ایلان ماسک در توییتر منتشر شد. در همین راستا، میلیاردرهای فناوری ارزهای دیجیتال و حامیان آنها را به سخره گرفتند.

با این اتفاقات، ایلان ماسک به یک چهره منفی در بین طرفداران بیت کوین تبدیل شد. این افراد معتقد بودند که تسلا به دنبال کسب سود است و بیت کوین های خود را نیز فروخته است. پس از مدتی با برگزاری همایش «بی ورد»، احساسات بازار نسبت به ماسک تغییر کرد. ایلان ماسک به صراحت اعلام کرد تسلا هنوز بیش از یک میلیارد دلار بیت کوین دارد. او همچنین طرح هایی را برای راه اندازی مجدد گزینه پرداخت با بیت کوین پیشنهاد کرد.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.