گوشی اپل پتنت تمام شیشه ای! + عکس

index
ب

هفته گذشته، اپل یکی از منحصر به فردترین پتنت های گوشی های هوشمند را ثبت کرد. آیفونی که تماما از شیشه ساخته شده است. طرح مفهومی دقیق این پتنت اپل شامل ۶ صفحه نمایش است که اساساً می تواند تصاویر را در هر یک از ۶ صفحه نمایش خود نمایش دهد. جالب اینجاست که این پتنت قبلا توسط اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده تایید شده بود و توسط اپل به نام “Electronic device with glass enclosure” نامگذاری شده بود.

گوشی اپل پتنت تمام شیشه ای!
گوشی اپل پتنت تمام شیشه ای!

برای همه مقاصد، طراحی این پتنت نشان دهنده طراحی یک آیفون معمولی با مجموعه ای از برنامه ها با نماد وضعیت در بالای صفحه است. این تصاویر همچنین نشان می دهد که صفحه نمایش می تواند چه چیزی را به دور آیفون بپیچد و یک صفحه نمایش نامحدود و نامحدود در سراسر دستگاه ایجاد کند.

همچنین در این طرح آیکون ها به راحتی در سطوح مختلف قابل جابجایی بوده و روش های بهبود یافته تری برای پیمایش صفحه ارائه شده است. به عنوان مثال، در این نسخه، علاوه بر روش معمول از بالا به پایین، کاربران می توانند به صورت مورب در یک صفحه نیز حرکت کنند.

گوشی اپل پتنت تمام شیشه ای!
گوشی اپل پتنت تمام شیشه ای!

اپل حتی ایده هایی برای مونتاژ و جداسازی آیفون شیشه ای برای تعمیر ارائه کرده است. این تلفن به طور بالقوه با برداشتن یک به اصطلاح “درپوش” (همانطور که در پتنت ذکر شده است) از بالا یا پایین آیفون جدا می شود و اجازه می دهد اجزای تلفن بیرون بیایند. مطمئنا تصور در دست گرفتن یک آیفون کاملا شیشه ای سخت است.

حتی اگر بتوانیم بر چالش‌های لجستیکی بزرگ مربوط به مکان یابی و تعمیر قطعات غلبه کنیم، دلایل زیادی وجود دارد که چرا تولید و عرضه چنین آیفونی بسیار دشوار است. اپل همچنین اضافه می کند که شکل کناره های آیفون شیشه ای را می توان برای انجام دستورات خاصی تغییر داد. به عنوان مثال، کاربران می توانند با فشار دادن برخی از لبه های گوشی، صدای موزیک یا ویدیوی خود را کم یا زیاد کنند.

اولین نگرانی در مورد این آیفون لیز بودن آن است. شما واقعاً نمی خواهید هیچ بخشی از صفحه نمایش شش ضلعی را بپوشانید، و همانطور که یکی از کاربران MacRumors گفت، این تلفن هوشمند احتمالاً دارای “ارگونومی لغزش صابون” خواهد بود. کاربر دیگری اضافه کرد که حتی با Gorilla Glass Victus، این گوشی هوشمند همچنان شکننده خواهد بود و کوچکترین لغزشی در نگهداری آن منجر به از بین رفتن آن می شود.

یکی دیگر از نگرانی های ثبت اختراع این گوشی وزن آن است. این به این دلیل است که فریم تمام شیشه ای آن قطعاً از آلومینیوم سنگین تر است و احتمال افتادن دستگاه را افزایش می دهد. اپل طی هشت سال گذشته پتنت های مختلفی را برای طراحی دستگاه هایی با بدنه شیشه ای به ثبت رسانده است و این اولین بار نیست که غول فناوری آمریکایی چنین پتنتی را طراحی می کند.

در سال ۲۰۱۹، پتنتی توسط اپل صادر شد که طراحی آیفون از شیشه را نشان می داد. در آن پتنت، اپل قصد داشت آیفونی تولید کند که تماماً از شیشه ساخته شده بود، به این معنی که علاوه بر نمایشگر و قاب پشتی، لبه های کناری و حتی لبه های پایین و بالا نیز از شیشه ساخته شده بود. هدف از این کار قرار دادن صفحه نمایش های مختلف بر روی لبه ها است تا بتوانند ویژگی ها و قابلیت های جدیدی را به آیفون اضافه کنند.

اپل در بیانیه ای اعلام کرد: طراحی یک گوشی تمام شیشه ای می تواند از چندین تکه شیشه ساخته شود که به هم چسبیده و ساختار واحدی را تداعی می کنند، یا می توان آن را از ابتدا از یک تکه شیشه صیقلی ساخت. این گوشی دارای یک نمایشگر در تمام جهات خواهد بود که می توان آن را با فورس تاچ یا لمس معمولی کار کرد. این به ما این امکان را می دهد که از تلفن در همه جهات استفاده کنیم تا عملکردهای اضافی را در اختیار کاربر قرار دهیم که می توان از آنها برای کنترل تلفن استفاده کرد.

این به کاربر فضای زیادی می دهد. البته نمونه ای از این طراحی را سامسونگ چند سال پیش با گلکسی نوت ۴ اج انجام داد که به نوعی ثمره گوشی های سری اج و در نهایت نمایشگرهای خمیده در گلکسی فولد و زد فلیپ شد. کوپرتینویی ها حدود ۸ سال است که وجود دارند و مفاهیم مختلفی را از دستگاه های تمام شیشه ای خود ارائه می دهند. با این حال، ایده داشتن یک آیفون شفاف و شیشه ای جذاب و در عین حال بسیار عجیب خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.