پسردار شدن یا پسر شدن جنین با روش های علمی

راههای علمی و غیر علمی پسردار شدن
ب

در این مطلب راههای علمی و غیر علمی پسردار شدن یا پسر شدن جنین را خواهیم خواند.

امروزه انتخاب جنسیت فرزندتان به شما این امکان را می دهد که خانواده های متعادلی (از نظر جنسیت) داشته باشید و همچنین باعث می شود فرزندانتان احساس خستگی نکنند. همانطور که امروزه بسیاری از والدین موفق به انتخاب جنسیت فرزندان خود می شوند، شاهد عشق و محبت بیشتر، طرد شدن کمتر و خانواده های کوچکتر هستیم. بسیاری از خانواده ها فقط به این دلیل که مدام در تلاش برای داشتن یک دختر یا پسر هستند، فرزندان زیادی دارند. اما در بسیاری از موارد دلایل قانع کننده تری برای انتخاب جنسیت کودک وجود دارد. دلایلی مانند احتمال به ارث بردن یک ناهنجاری ژنتیکی مرتبط با جنسیت می تواند جنسیت دختر یا پسر را قبل از بارداری تعیین کند.

راههای علمی و غیر علمی پسردار شدن

تعیین جنسیت جنین قبل از لقاح ؟!

جنسیت نوزاد در زمان لقاح مشخص می شود و بسته به اینکه سلول اسپرم دارای کدام کروموزوم جنسی است (X یا Y)، جنسیت جنین ماده (XX) یا مرد (XY) است. اما اگر قصد دارید دختر یا پسر داشته باشید، بهتر است نکات جالب زیر را در نظر بگیرید. البته باید بدانید که حتی با وجود تمام موارد زیر، ممکن است جنسیت کودک شما آن چیزی نباشد که می خواستید! اما در هر صورت نکات زیر مفید است، حداقل برای کسانی که تمام تلاش خود را می کنند تا جنسیت فرزندشان مطابق میلشان باشد. البته بسیاری از مراکز باروری وقتی دلیل پزشکی وجود ندارد نیازی به تعیین جنسیت جنین نمی بینند.
در مطالب قبلی دو رژیم غذایی متفاوت برای پسر یا دختر شدن فرزندتان ارائه کردیم. در این خبر با روش های دیگر تعیین جنسیت قبل از بارداری آشنا خواهید شد.

انتخاب جنسیت بر اساس روش های علمی

اگر از روش های علمی برای باردار شدن استفاده می کنید، دستان شما برای تعیین جنسیت نوزاد بازتر است. در حالی که این تکنیک ها ایمن و جذاب هستند، به خاطر داشته باشید که پرهزینه، تهاجمی و گاهی بحث برانگیز هستند.
تشخیص ژنتیکی پیش از لانه گزینی (PGD): این روش برای کمک به زوج هایی که طی یک آزمایش ژنتیکی مبتلا به بیماری های مقاربتی تشخیص داده شده اند، ایجاد شده است. این روش همزمان با لقاح آزمایشگاهی (IVF) استفاده می شود. به طور خلاصه در این روش متخصصان سلولی را از جنین در حال تقسیم جدا کرده و جنسیت آن را مشخص می کنند و جنین با جنسیت مورد نظر وارد رحم مادر می شود.
مرتب سازی اسپرم: این تکنیک شامل جداسازی اسپرم حاوی کروموزوم Y از اسپرم حاوی کروموزوم X در آزمایشگاه و انتقال جنسیت جنس مورد نظر به داخل رحم از طریق لقاح داخل رحمی (IUI) یا لقاح آزمایشگاهی است.

انتخاب جنسیت از طریق روش‌های مبتنی بر علم کم

روش Shettles یا روش زمان بندی شده: در این روش همه چیز به زمان بندی بستگی دارد. طبق روش شاتل، اسپرم حاوی کروموزوم Y سریعتر از اسپرم حاوی کروموزوم X حرکت می کند و طول عمر کمتری دارد. به همین دلیل است که اگر عاشق یک نوزاد پسر هستید، باید تا حد امکان به روز تخمک گذاری خود نزدیک باشید. میزان موفقیت این روش تا ۷۵ درصد گفته می شود. البته جزئیات دیگری نیز وجود دارد که کانال واژن را به یکی از دو اسپرم حاوی کروموزوم X یا Y تبدیل می کند، مانند موقعیت در حین مقاربت یا اینکه آیا زن به ارگاسم می رسد یا خیر.
روش ولان Whelan : این روش برعکس روش شتل است و علم تا حدودی در آن دخیل است. اساس این روش این است که تغییرات بیوشیمیایی که در فواصل معین در هر سیکل بدن زن رخ می دهد، احتمال لقاح اسپرم با کروموزوم Y با تخمک را افزایش می دهد، در حالی که در سایر مواقع احتمال لقاح اسپرم حاوی کروموزوم X بیشتر است. در نتیجه برای داشتن بچه پسر باید چهار تا شش روز قبل از تخمک گذاری رابطه جنسی داشته باشید. انتقاداتی که به این روش وارد می شود این است که رابطه جنسی چهار تا شش روز قبل از تخمک گذاری با زمان آزاد شدن تخمک فاصله زیادی دارد و اسپرم تا این حد قادر به زنده ماندن نیست.
کیت های انتخاب جنسیت: انواع کیت های تعیین جنسیت بر اساس تغییر شرایط اطراف اسپرم و تخمک (با استفاده از مکمل ها و شوینده های طبیعی) وجود دارد تا کانال واژن آماده دریافت اسپرم دارای کروموزوم X یا Y باشد. با این حال، اکثر کارشناسان ادعای این کیت ها را زیر سوال برده اند.

انتخاب جنسیت بر اساس روش های بدون پایه علمی

سایر درمان های خانگی برای تعیین جنسیت آینده کودک عبارتند از:
گوایفنسین موجود در شربت سینه، که مخاط بینی شما را نازک می کند، احتمالاً همان اثر را روی قسمت های زنانه بدن شما خواهد داشت. این احتمالا برای اسپرم با کروموزوم Y مطلوب تر است.
وقتی زن به ارگاسم می رسد، اسپرم را به دهانه رحم نزدیک می کند و موادی آزاد می کند که محیط را قلیایی می کند، به طوری که اسپرم حاوی کروموزوم Y که سریعتر حرکت می کند، به سلول تخمک می رسد و شانس پسردار شدن را افزایش می دهد.
شرایط اسیدی اسپرم های حاوی کروموزوم Y را از بین می برد. افزایش پتاسیم و نمک نیز به داشتن پسر کمک می کند. در نتیجه، چند هفته قبل از لقاح یک رژیم قلیایی (نه اسیدی) بخورید.
به ورزش ادامه دهید و روی افزایش قدرت بدنی خود تمرکز کنید. در غیر این صورت کاهش وزن ممکن است منجر به داشتن یک دختر شود.
قرار گرفتن در مجاورت نزدیک، که اجازه نفوذ بیشتر را می دهد، منجر به پیروزی اسپرم با کروموزوم Y و فاصله آنها از ورودی اسیدی واژن می شود. نفوذ عمیق‌تر، اسپرم را به تخمک نزدیک‌تر می‌کند و اسپرم‌های کندتر حاوی کروموزوم Y احتمالاً به تخمک می‌رسند. در نتیجه، قرار گرفتن در وضعیت سگ برای داشتن پسر نیز توصیه می شود.
تعداد اسپرم نیز عامل مهمی است. بدیهی است که تعداد کم اسپرم هنگام شروع باردار شدن به نفع هیچ یک از دو جنس نیست، اما تعداد اسپرم بالا به نفع شما برای داشتن یک پسر است. بنابراین اگر پسر می خواهید، بهتر است سه تا چهار روز قبل از تاریخ هدف (یعنی یک یا دو روز قبل از تخمک گذاری) رابطه جنسی نداشته باشید. دمای اتاق در پسردار شدن موثر است، اما مردان نیز می توانند قبل از مقاربت دوش آب سرد بگیرند تا زندگی اسپرم بهبود یابد.
مردان همچنین می توانند با مصرف کافئین قبل از مقاربت، اسپرم Y-sperm فعال تری تولید کنند.

خلاصه روش های غیر علمی مورد استفاده برای پسردار شدن:

• داشتن رابطه جنسی نزدیک به تخمک گذاری (کمتر از دو روز قبل از تخمک گذاری).
• قرار گرفتن در وضعیت داگی یا دخول از پشت در هنگام آمیزش جنسی.
• زن به ارگاسم می رسد.

•در مورد تعداد اسپرم ها، هنگام اقدام برای پسردار شدن، سه تا چهار روز قبل از تاریخ هدف، یعنی یک یا دو روز قبل از تخمک گذاری، رابطه جنسی نداشته باشید.
•قبل از نزدیکی، زن باید با محلول های قلیایی مناسب دوش بگیرد و مرد با آب سرد استحمام کند تا اسپرم ضعیف تر دارای کروموزوم Y از بین نرود.

برگرفته از : mom.ir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.