یکی از مزایای مهم مصرف ویتامین D

یکی از مزایای مهم مصرف ویتامین D
ب

مزایای مهم مصرف ویتامین D | ویتامین D یک ماده مغذی حیاتی است و عملکردهای مهم زیادی در بدن دارد. ویتامین D در رحم از مادر به نوزاد منتقل می شود و به تنظیم فرآیندهایی مانند رشد مغز کمک می کند. یک مطالعه نشان داد که سطح ویتامین D مادران در دوران بارداری با ضریب هوشی فرزندانشان مرتبط است و سطوح بالاتر ویتامین D در دوران بارداری ممکن است منجر به ضریب هوشی بالاتر در دوران کودکی شود.

کمبود ویتامین D شایع است. با این حال، یک راه نسبتا ساده برای جبران وجود دارد. دریافت ویتامین D کافی از طریق رژیم غذایی دشوار است و همه نمی توانند آن را با قرار گرفتن در معرض نور خورشید جبران کنند، بنابراین تنها راه حل عملی مصرف مکمل ها است.

مقدار توصیه شده روزانه ویتامین D 600 واحد بین المللی است. به طور متوسط، آمریکایی ها کمتر از ۲۰۰ واحد ویتامین D از رژیم غذایی خود دریافت می کنند. بنابراین اگر افراد این کمبود را با قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا مصرف مکمل ها جبران نکنند، احتمال کمبود این ویتامین وجود دارد. غذاهای سرشار از ویتامین D عبارتند از ماهی های چرب، تخم مرغ و منابع غنی شده مانند شیر گاو و غلات صبحانه. با این حال، تامین ویتامین D مورد نیاز بدن از طریق رژیم غذایی بسیار دشوار است.

تحقیقات بیشتری برای تعیین سطح مناسب ویتامین D در بارداری مورد نیاز است، اما امید است که چنین تحقیقاتی بتواند کمک کننده باشد.

یکی از مزایای مهم مصرف ویتامین D

به گفته ملیسا ملوگ، سرپرست تحقیقات موسسه تحقیقاتی کودکان سیاتل برای سلامت، رفتار و رشد کودک، حدود ۸۰ درصد از زنان باردار سیاه پوست در ایالات متحده ممکن است کمبود ویتامین D داشته باشند. حدود ۴۶ درصد از زنان باردار در یک مطالعه دچار کمبود این ویتامین بودند. این کمبود در زنان سفیدپوست کمتر از زنان سیاه پوست بود.

Melissa Mlog سه نتیجه مهم را پس از این مطالعات ارائه کرد:

کمبود ویتامین D در دوران بارداری شایع است و زنان سیاه پوست بیشتر در معرض خطر هستند زیرا رنگدانه ملانین در پوست تولید ویتامین D را کاهش می دهد.

سطوح بالای ویتامین D در دوران بارداری رشد مغز نوزاد را افزایش می دهد و منجر به ضریب هوشی بالاتر در کودکان می شود.

غربالگری و مکمل های غذایی کمبود ویتامین D را در افراد پرخطر جبران می کند و عملکرد شناختی را در کودکان تقویت می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.