شماره خرابی تلفن ثابت + روش های پیگیری

شماره خرابی تلفن ثابت + روش های پیگیری
ب

شماره خرابی تلفن ثابت و روش های پیگیری آن را در این مطلب بخوانید . با ما همراه باشید.

رفع خرابی تلفن از طریق سامانه پاسخگویی مکانیزه ۲۰۱۱۷

پاسخگویی به مشترکان در زمینه خرابی تلفن از طریق سامانه پاسخگویی مکانیزه ۲۰۱۱۷ در سراسر کشور فعال است و مشترکین می توانند به صورت شبانه روزی شماره تلفن خراب خود را از طریق این سامانه به سامانه اطلاع دهند.

مشترک در صورت بروز هرگونه قطع یا خرابی برای خط تلفن، ابتدا باید خطوط داخلی تلفن خود را تست و از صحت آن اطمینان حاصل کند و سپس بدون هیچ مشکلی. نیاز به مراجعه فقط با شماره گیری ۲۰۱۱۷ با مرکز تماس بگیرید تا خرابی را در سامانه ثبت کنید تا همکاران ما در اسرع وقت نسبت به رفع خرابی اقدام کنند.

شماره خرابی تلفن ثابت + روش های پیگیری

پیگیری خرابی تلفن ثابت با گوشی موبایل

برای اعلام خرابی تلفن ثابت، کد *۲۰۲۰# را شماره گیری کنید. سپس در منوی باز شده، عدد ۱ را برای انتخاب گزینه تلفن وارد کنید و سپس روی Send بزنید.

در منوی بعدی هم عدد ۱ را برای انتخاب تلفن شهری انتخاب کنید. سپس عدد ۳ را برای ثبت خرابی وارد کنید.

سپس شماره تلفن خود را وارد کنید و روی Send بزنید. بعد پیغامی دریافت می کنید و گزینه OK بزنید. پس از چند دقیقه پیامکی مبنی بر ثبت خرابی تلفن دریافت خواهید کرد. برای پیگیری خرابی تلفن، باید صبر کنید تا بررسی های لازم انجام شود. سپس از مخابرات با شما تماس گرفته خواهد شد.

نکته : در برخی موارد عملیات کابل برگردان مراکز یا حفاری ها باعث قطعی موقتی تلفن‎ها می‎شود و در برخی موارد نیز اختلالات تلفن مرتبط به خطوط داخلی است که باید توسط مشترک بررسی شود و اصلاح شود.

همچنین برای پیگیری علت قطع شدن تلفن ثابت بدون بدهی یا قطع شدن آن به هر دلیل، می‌توانید از سایت مخابرات استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.