جلوگیری از سوزش سر دل با مصرف نکردن این مواد غذایی

جلوگیری از سوزش سر دل با مصرف نکردن این مواد غذایی
ب

سوزش سر دل یا معده ناشی از عملکرد ضعیف مری است. گاهی اوقات علائم سوزش سر دل به قدری شدید است که بیشتر افراد آن را با حمله قلبی اشتباه می گیرند.

سوزش سر دل می تواند ناشی از مشکلات گوارشی باشد که علت آن افزایش تولید اسید است. با این حال، یکی دیگر از دلایل اصلی این وضعیت، انتخاب های غذایی شما است. برخی از غذاها تعادل pH بدن را به هم می ریزند و سطح اسیدیته را افزایش می دهند.

لیست این غذاها را در زیر بخوانید:

گوشت قرمز: مصرف زیاد این نوع گوشت باعث افزایش سطح التهاب در بدن می شود. گوشت قرمز سطح اسیدیته بدن را بالا می برد و باعث مشکلات گوارشی می شود.

گوجه فرنگی: اگر از بیماری ریفلاکس اسید رنج می برید، بهتر است از گوجه فرنگی و فرآورده های آن اجتناب کنید. گوجه فرنگی سرشار از اسید سیتریک، اسید مالیک و اسید اسکوربیک است که می تواند معده و مری را تحریک کند. به محض مصرف این اسیدها، معده شروع به تولید اسید بیش از حد می کند. این اسید می تواند به مری خزیده و احساس سوزش ناخوشایندی در قفسه سینه ایجاد کند. از گوجه فرنگی و محصولات آن مانند کچاپ، پیتزا با سس گوجه فرنگی، پاستا و فلفل قرمز پرهیز کنید.

مرکبات: مرکباتی مانند پرتقال، لیمو و گریپ فروت می توانند علائم رفلاکس و سوزش سر دل را تشدید کنند. بنابراین این میوه ها را چه به صورت کامل و چه به صورت آب میوه مصرف نکنید. مرکبات سرشار از اسید هستند و برای دستگاه گوارش تحریک کننده هستند. اسیدیته بالای مرکبات باعث شل شدن اسفنکتر مری و تشدید علائم می شود، به خصوص زمانی که با معده خالی مصرف شوند.

شکلات: اگر عاشق شکلات هستید و اغلب از سوزش سر دل رنج می برید، وقت آن است که به یکی از خوراکی های شیرین و مورد علاقه خود نه بگویید. شکلات به سه دلیل برای افرادی که از رفلاکس اسید رنج می برند مضر است. اول اینکه شکلات حاوی کافئین و محرک های دیگری مانند تئوبرومین است که باعث رفلاکس یا سوزش سر دل می شود.

تئوبرومین نوعی متیل گزانتین است که از انقباض عضله اسفنکتر تحتانی جلوگیری می کند و در نتیجه مستقیماً احتمال رفلکس اسید شدید را افزایش می دهد. ثانیاً، شکلات دارای چربی بالایی است، به این معنی که هضم آن بیشتر طول می کشد و می تواند باعث رفلاکس یا سوزش سر دل شود. سوم، کاکائو می تواند سلول های روده، اسفنکتر مری را شل کند و اجازه دهد اسید معده ساخته شود.

ادویه های تند: اگرچه این ادویه ها دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی هستند، اما می توان آنها را مهاجمان سیستم ایمنی نیز در نظر گرفت. به خصوص زمانی که آنها را به غذاهای تحریک کننده اضافه می کنید. در آن زمان این ادویه ها مقصر اصلی سوزش سر دل هستند. ادویه کاری و فلفل تند از جمله این ادویه ها هستند.

قهوه: برای کسانی که چیزی جز قهوه را انتخاب نمی کنند تا قدرت و انرژی روزانه خود را بازیابند، یک مشکل اساسی وجود دارد. اگرچه قهوه دارای خواص آنتی اکسیدانی است، اما یکی از منابع اصلی کافئین است و کسانی که از سوزش معده رنج می برند باید از مصرف آن اجتناب کنند.

کافئین اسیدیته معده و رفلکس اسید را افزایش می دهد. قهوه همچنین فشار اسفنکتر تحتانی معده را کاهش می دهد که می تواند باعث سوزش سر دل یا بدتر شدن وضعیت در افراد مستعد شود. قهوه همچنین فرآیند تخلیه معده را تسریع می کند، که ممکن است باعث شود محتویات اسیدی آن بسیار سریعتر از حد معمول وارد روده کوچک شود. این باعث آسیب به بافت روده می شود.

سیب زمینی سرخ کرده: دشمن تعدادی از فرآیندهای گوارشی و متابولیک است. غذاهای سرخ شده مانند سیب زمینی سرشار از چربی ترانس هستند و حاوی مواد شیمیایی هستند که نه تنها بر عملکرد دستگاه گوارش تاثیر می گذارند، بلکه باعث افزایش تولید اسید و وجود سموم می شوند.

سوسیس و کالباس و غذاهای کنسرو شده: سرشار از مواد مصنوعی هستند که باعث ایجاد اسید بیش از حد در خون و معده می شوند. این غذاهای پرچرب بر متابولیسم معده شما تأثیر می گذارد. افزودن این غذاها به رژیم غذایی روزانه می تواند منجر به بیماری هایی مانند چاقی و افزایش سطح کلسترول و چربی شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.