حسن ایرلو کیست؟ + عکس

حسن ایرلو کیست؟ + عکس
ب

مقامات آمریکایی سفیر ایران در یمن و دانشگاه بین المللی فقه را تحریم کردند.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر کنترل سرمایه گذاری خارجی وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه طی بیانیه ای حسن ایرلو، سفیر تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در یمن و دانشگاه مصطفی را به فهرست تحریم های خود اضافه کرد.

ایرلو متولد ۱۹۵۹ و دیپلمات ارشد وزارت امور خارجه با مدرک کارشناسی ارشد در شبه جزیره عربستان است.

رئیس میز یمن در وزارت امور خارجه ایران پس از شروع جنگ یمن در سال ۲۰۱۵، هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه ایران به یمن پس از شروع جنگ (ارسال هواپیماهای کمک رسانی و کشتی های نجات و سپس کمک رسانی در هماهنگی با سازمان ملل و … از دیگر فعالیت های ایرلو است و قبل از شروع به کار، از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۴ معاون دستیار ویژه وزیر امور خارجه در امور یمن بوده است.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در توئیتی نوشت: آمریکا حسن ایرلو ، افسر نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و یک مرکز آموزشی که از جذب نیرو در سپاه پشتیبانی می کند، تحریم کرده است. حمایت ایران از حوثی ها به درگیری در یمن دامن می زند و بی ثباتی آن را تشدید می کند!

امروز آمریکا افسر نیروی قدس سپاه پاسداران، حسن ایرلو، یک فرد و یک دانشگاه را به دلیل حمایت از عملیات جذب نیروی قدس سپاه تحریم می کند. حمایت ایران از حوثی ها به درگیری در یمن دامن می زند و بی ثباتی آن را تشدید می کند.

مقامات آمریکایی برای اولین بار مراکز مذهبی جمهوری اسلامی ایران را تحریم کردند. در تشریح دلایل تحریم جامعه العالمیه جامعه المصطفی، این مؤسسه به دلیل همکاری با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحریم شده است.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمده است که دانشگاه بین المللی مصطفی در ایران واقع شده و دارای ده ها شعبه بین المللی است که با جذب دانشجویان بین المللی از جمله آمریکایی ها، عملیات قدس سپاه را تسهیل می کند.

مورگان اورتگا، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیشتر در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ایران به نام «سفیر» دولت شبه نظامی حوثی، حسن ایرلو، یکی از اعضای سپاه پاسداران را که با حزب‌الله لبنان ارتباط داشت، مخفیانه به یمن منتقل کرد. قصد ایران برای استفاده از حوثی ها برای گسترش نفوذ مضر خود کاملاً واضح است. مردم یمن باید به ایرلو و ایران نه بگویند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.