قسمت سالم غذای کپک زده را می توان خورد؟

قسمت سالم غذای کپک زده را می توان خورد؟
ب

قسمت سالم غذای کپک زده را می توان خورد؟

کپک ها یکی از مقاوم ترین میکروارگانیسم ها به سایر موجودات میکروسکوپی هستند. آنها می توانند شرایط محیطی را به خوبی تحمل کنند. لکه های سیاه روی میوه ها و کپک سبز روی سطح نان یا سایر غذاها به خوبی قابل مشاهده هستند.

اما برخی از قسمت های کپک و ریشه های آن به دلیل نفوذ به عمق غذا قابل مشاهده نیستند. بنابراین، حذف هاگ های رنگی روی سطح غذا که تنها بخشی از کپک است، مانع از ورود ذرات ریز قارچ به بدن نمی شود.

به طور کلی کپک ها به دو دسته مفید و مضر تقسیم می شوند. اما مردم عادی قادر به تشخیص خوب یا بد بودن کپک نیستند. به همین دلیل متخصصان توصیه می کنند از غذاهای کپک زده پرهیز کنید و آنها را دور بریزید.

برخی کپک ها به کبد آسیب می رسانند:

مواد شیمیایی سمی در داخل کپک ها یافت می شوند و می توانند باعث بیماری های جدی مانند آسیب کبدی، استفراغ، حالت تهوع و اسهال شوند. البته این عوارض به عوامل متعددی مانند سیستم ایمنی یا سن بستگی دارد.

اگرچه برخی از کپک ها بی ضرر هستند، اما برخی از آنها برای سلامتی انسان خطرناک هستند. یکی از رایج ترین و سمی ترین مواد شیمیایی موجود در کپک، آفلاتوکسین است که می تواند باعث سرطان شود. خوشبختانه همه غذاهای کپک زده این ماده شیمیایی را تولید نمی کنند. اما می توان آن را در بادام زمینی و ذرت یافت. یکی دیگر از مواد شیمیایی مضر در کپک ها «مایکوتوکسین» یا همان ماده سمی است که باعث واکنش های آلرژیک شدید و مشکلات تنفسی می شود. مایکوتوکسین‌ها را می‌توان در قالب‌هایی که روی غلات و آجیل‌ها رشد می‌کنند، و همچنین در سیب، آب انگور و سایر محصولات یافت می‌شود.

 
باکتری های موجود در کپک ها می توانند علائم مسمومیت غذایی را ایجاد کنند:

کپک ها به خودی خود خطرناک نیستند و کمتر به این بیماری مبتلا می شوید. با این حال، چیزی که می تواند شما را بیمار کند، باکتری هایی است که می توانند در کنار آن رشد کنند. در این صورت می توانید علائمی مانند استفراغ، اسهال و حالت تهوع را تجربه کنید. شدت آن به نوع باکتری و مقدار غذایی که می خورید بستگی دارد.

 
ممکن است به کپک حساسیت داشته باشید:

برخی افراد به کپک موجود در غذا حساسیت دارند. اگر آلرژی دارید، بهتر است از آن اجتناب کنید و در صورت مصرف نادرست فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. علائمی که ممکن است نشانه واکنش آلرژیک باشد عبارتند از:

آبریزش و خارش چشم
کهیر یا بثورات
خس خس سینه
آبریزش یا گرفتگی بینی

مواد کپک زده ای که با برداشتن قالب قابل جدا شدن هستند:

ژامبون سالم و خشک
قسمت کپک زده میوه ها و سبزیجات
نان
آجیل و حبوبات و کره بادام زمینی

آیا نمی توانید کپک را از غذای خود پاک کنید؟

اگرچه ممکن است حذف قطعات قالب برای جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی وسوسه انگیز باشد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که از شر همه کپک ها خلاص شوید. ریشه کپک می تواند به همه غذاها برسد.

 
آیا حرارت دادن نان کپک را از بین می برد؟

اگرچه می توانید با قرار دادن نان در دمای بالا از شر کپک خلاص شوید، اما مطمئن باشید که بدون سوزاندن نان به آن درجه حرارت نمی رسد و حتی در این صورت نیز هیچ تضمینی وجود ندارد که از شر کپک خلاص شوید.

 
راههای حفظ سلامت غذا و جلوگیری از فساد سریع آن

برای نگهداری مواد غذایی در یخچال از ظروف درب دار استفاده کنید
پس از باز کردن درب ظرف سه تا چهار روز از غذاهای بسته بندی شده استفاده کنید
برای جلوگیری از نفوذ هوا، غذا را در ظروف دربسته قرار دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.