برای جلوگیری از اومیکرون از این ماسک ها استفاده نکنید

برای جلوگیری از اومیکرون از این ماسک ها استفاده نکنید
ب

کارشناسان می گویند با توجه به شیوع روزافزون اومیکرون در جهان، استفاده از ماسک های پارچه ای چیزی جز تزپپین صورت برای کاربر نیست و در برابر ویروس اومیکرون موثر نیست.

لیانا ون، پزشک شبکه خبری و تحلیلگر پزشکی می‌گوید: «این چیزی است که دانشمندان و کارشناسان بهداشت ماه‌ها درباره آن هشدار داده‌اند.

تحلیلگر پزشکی CNN اضافه کرد که حداقل باید از ماسک پزشکی سه لایه استفاده شود. در نهایت می توانیم از ماسک های فانتزی و پارچه ای روی آن استفاده کنیم و به تنهایی از آنها استفاده نکنیم.

وی گفت: در مکان های پرتردد مردم از ماسک K95 یا N95 استفاده کنند.

ماسک های K95 و N95 دهانی پزشکی برای تصفیه ذرات ریز موجود در هوا با حداقل سه پوشش هستند.

سی ان ان افزود: در روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا، متخصصان پزشکی مردم را به استفاده از ماسک‌های نوع N95 تشویق کردند و در عین حال توصیه کردند از این نوع ماسک‌ها استفاده نکنند و در عوض از ماسک‌های پارچه‌ای و فانتزی استفاده کنند که داشتن لایحه حفاظتی پایین‌تر یک اشتباه بزرگ است. “.

 برای جلوگیری از اومیکرون از این ماسک ها استفاده نکنید

طبق گزارش اداره ایمنی و بهداشت شغلی ایالات متحده، ماسک های پارچه ای تنها ۷۵ درصد ذرات معلق در هوا را جذب می کنند، در حالی که ماسک N95 که به درستی روی صورت قرار می گیرد، می تواند تا ۹۵ درصد از ذرات معلق در هوا را جذب کند. .

سی ان ان در ادامه گزارش داد: «در عین حال، بسته به طبقه‌بندی بین‌المللی داروها (ASTM)، ماسک‌های جراحی یا یکبار مصرف، حدود ۵ تا ۱۰ درصد کمتر از ماسک‌های تنفسی N95 هستند».

سی ان ان افزود: “مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) هنوز به استفاده از ماسک های پارچه ای یا N95 در برابر انتشار سویه های اومیکرون واکنش نشان نداده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.