ماست را با این مواد غذایی بخورید تا لاغر شوید!

ماست را با این مواد غذایی بخورید تا لاغر شوید!
ب

ماست یکی از غذاهای خوشمزه و ساده است که فواید زیادی برای سلامتی ما دارد. ترکیب این محصول لبنی با برخی مواد طبیعی می تواند برای کاهش وزن مفید باشد.

ماست های ساده که سرشار از باکتری های مفید و حاوی پروتئین هستند، هم احساس سیری طولانی تری می دهند و هم اثرات مفیدی بر میکروبیوم روده یا حتی سیستم ایمنی بدن دارند. با افزودن چند غذای مقوی دیگر به ماست، همه ما می توانیم یک میان وعده با کیفیت و سالم داشته باشیم که در رسیدن به وزن مطلوب بسیار موثر است.

اگر ماست در رژیم لاغری شما جایگاه ویژه ای دارد، می توانید از گزینه های ترکیبی زیر استفاده کنید. این گزینه ها عبارتند از:
ماست و بادام

در حالی که برخی آجیل های خام مانند بادام می توانند کالری و چربی بالایی داشته باشند، استفاده از آنها در ترکیب با ماست ساده به عنوان منبع خوبی از پروتئین می تواند به کاهش وزن بهتر کمک کند. بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ در مجله تحقیقات علوم پزشکی منتشر شد، زنان چاق و بزرگسالی که روزانه ۵۰ گرم بادام خام به عنوان بخشی از رژیم غذایی کم کالری مصرف می‌کنند، در نهایت وزن بیشتری نسبت به سایرین کاهش می‌دهند.
ماست و گردو

اگر بادام جزو آجیل های خام مورد علاقه شما نیست، می توانید گردو را با ماست ترکیب کنید تا از فواید ویژه این ترکیب بهره مند شوید. یک مطالعه ۲۰۱۷ Nutrition Journal نشان داد که زنان چاق که در رژیم غذایی کم کالری خود گردو مصرف کردند نسبت به سایرین کلسترول تام و کلسترول LDL خون و حتی فشار خون سیستولیک خود را بعد از ۶ ماه کاهش دادند. آنها آن را به سطح بهتری می آورند.
ماست و بلغور جوی دوسر

محققان بارها تاکید کرده اند که بلغور جو دوسر خواص ویژه و اثبات شده ای برای مبارزه با کلسترول خون دارد. به همین دلیل جو دوسر یکی از بهترین گزینه ها برای ترکیب با ماست و افزودن به برنامه کاهش وزن می شود.

مطالعه ای در سال ۲۰۱۶ توسط مجله کالج آمریکایی تغذیه نشان داد افرادی که بلغور جو دوسر را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود مصرف می کردند به مرور زمان اشتهای خود را کاهش دادند، کالری دریافتی روزانه خود را کاهش دادند و از غذای خود احساس رضایت بیشتری داشتند. آنها همچنین غذا خوردن را افزایش می دهند.
ماست و بذر کتان

اگر می خواهید مقداری فیبر سالم و تقویت کننده های امگا ۳ را به رژیم غذایی قلب خود اضافه کنید، حتما از دانه کتان کمک بگیرید.

ترکیب ماست و بذر کتان نه تنها یک میان وعده مغذی و باکیفیت برای شما فراهم می کند، بلکه می تواند به کاهش وزن نیز کمک کند. تجزیه و تحلیل جامع بررسی های چاقی از ۴۵ آزمایش مختلف در سال ۲۰۱۷ نشان داده است که مصرف منظم و مداوم بذر کتان با کاهش وزن و همچنین کاهش اندازه دور کمر همراه است.
ماست و گریپ فروت

افزودن گریپ فروت به ماست ساده یکی از بهترین غذاهای سالم را برای کاهش وزن بهینه به شما می دهد. طبق مطالعه ای که در مجله غذای دارویی منتشر شده است، افراد چاق که گریپ فروت تازه یا آب گریپ فروت تازه و طبیعی مصرف می کنند، در دراز مدت کاهش وزن بیشتری را تجربه خواهند کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.