بیوگرافی رونی مارا بازیگر هالیوود+ زندگی شخصی

رونی مارا و همسرش واکین فینیکس
ب

پاتریشیا رونی مارا (زاده ۱۷ آوریل ۱۹۸۵) بازیگر آمریکایی و فعال حقوق حیوانات است. مارا در سال ۲۰۰۵ بازیگری را آغاز کرد و در فیلم هایی مانند کابوس در خیابان الم که بازسازی فیلم شبکه اجتماعی ۱۹۸۴ بود بازی کرد و فعالیت هنری خود را با این فیلم آغاز کرد.

ما در نقش لیزبث سالاندر، شخصیت فیلم دختری با خالکوبی اژدها در سال ۲۰۱۱، به کارگردانی دیوید فینچر و اولین فیلم از سری سه گانه سونی پیکچرز بر اساس مجموعه کتاب های هزاره استیگ لارسن، بازی کردیم. مارا مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر زن و جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن درام شد و او را تبدیل به یک ستاره هالیوود کرد.

دیوید فینچر با تحقیقات فراوان و در میان بسیاری از بازیگران مطرح، رونی مارا را برای ایفای این نقش طاقت فرسا انتخاب کرد. گفته می شود که رونی مارا برای تبدیل شدن به یک دختر ولگرد “هکر” سختی های زیادی را متحمل شده است، از دوره های پیچیده کامپیوتر گرفته تا اقامت طولانی مدت در سوئد و پیاده روی های شبانه در خیابان های سوئد. همچنین گفته می شود که رونی مارا در طول فیلمبرداری از رژیم غذایی و سلامت بسیار ضعیفی برخوردار بوده تا وضعیت شخصیت خود را بهتر درک کند و همچنین گفته می شود که تمام سوراخ های ایجاد شده در بدن رونی کاملا واقعی بوده و اصلا آرایشی نبوده است.

بیوگرافی رونی مارا بازیگر هالیوود+ زندگی شخصی

پس از موفقیت فیلم، او فعالیت خود را با دختری با خالکوبی اژدها ادامه داد. مارا بازی در فیلم سی دقیقه بعد از نیمه شب به کارگردانی کاترین بیگلو را کنار گذاشت و این نقش را به جسیکا چستین واگذار کرد. در سال ۲۰۱۳ در استیون سودربرگ و اسپایک جونز بازی کرد.

مارا در سال ۲۰۱۵ برنده جشنواره فیلم کن ۲۰۱۵ برای بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی خوبش در فیلم کارول تاد هاینز شد. او در این فیلم با کیت بلانشت همبازی بود. با شروع فصل جوایز و سال ۲۰۱۶، نقش او در این فیلم مورد تحسین و تحسین فراوان قرار گرفت. مارا نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن درام، جایزه بافتا برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن و جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد و مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. .

او همچنین در فیلم فانتزی جو رایت در همان سال ظاهر شد، اگرچه در باکس آفیس خوب ظاهر نشد.

زندگی خصوصی

مارا یکی از مطرح ترین بازیگران جوان است که زمان و هزینه قابل توجهی را صرف امور خیریه می کند. در سال ۲۰۰۶، در سن ۲۰ سالگی، او داوطلب شد تا به یکی از بزرگترین محله های فقیر نشین آفریقا، کیبرا، در کنیا سفر کند، جایی که از آن زمان تاکنون به طور گسترده در گروه ها و اردوگاه های خیریه خدمت کرده است. او به قحطی زده ها کمک کرد، با ایدز و مالاریا مبارزه کرد و سایر خدمات رفاهی و همچنین خدمات پزشکی و آموزشی را ارائه کرد و بعداً بنیاد چهره سایبر را برای کمک به یک میلیون آواره در سایبرا تأسیس کرد. به آرامی جمع آوری کنید. رونی مارا نیز مانند نامزد و خواهرش واکین فینیکس و کیت مارا یک فعال گیاهخوار و حقوق حیوانات است.

او به ژورنال نیوز گفت: سعی می کنم بین کارهای خیریه و حرفه بازیگری خود تعادل ایجاد کنم.

او همچنین خواهر کوچکتر کیت مارا است. مارا مدتی در خانه خواهرش کیت در لس آنجلس زندگی کرد، اما به دلیل مسائل کاری و تحصیلی مجبور شد لس آنجلس را ترک کند و به زندگی در نیویورک ادامه دهد. او هنوز در نیویورک زندگی می کند اما هنوز با کیت رابطه دارد. برای همه پیشنهادات و مسائل کاری با او مشورت کنید. بازیگر مورد علاقه و الهام بخش رونی “جنا رولاندز” است، که نقش های او در فیلم های رونی که در سال ۱۹۷۴ بازی کرد و تحت تاثیر آن قرار گرفت و شب افتتاحیه در سال ۱۹۷۷ بود.

رونی در فیلم خود با همبازی خود واکین فینیکس ملاقات کرد و از اواخر سال ۲۰۱۶ با او رابطه داشت.  آنها در جولای ۲۰۱۹ نامزد کردند  و در می ۲۰۲۰ اعلام کردند که در انتظار اولین فرزندشان هستند.  در ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۰، این زوج تولد اولین فرزند خود را اعلام کردند و نام پسرشان را به یاد برادر متوفی واکین، ریور فینیکس، «ریور» گذاشتند / برگرفته از ویکیپدیا

رونی مارا و همسرش واکین فینیکس
رونی مارا و همسرش واکین فینیکس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.