تاثیرات مثبت چای بر آلزایمر

Positive effects of tea on Alzheimer’s
ب

مصرف چای اثرات مفیدی بر اختلالات عصبی مانند اختلالات شناختی و کاهش حافظه دارد.

چای یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی ها در جهان است. چای سبز، چای سیاه و چای اولانگ از Camellia sinensis (L.) O. Kuntze تهیه می شود.

جذابیت چای به دلیل وجود نوع خاصی از آنتی اکسیدان به نام پلی فنول است.

در همین حال، چای سبز به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است و مشخص شده است که اثرات مفیدی بر روی انواع بیماری ها از جمله سرطان، چاقی، دیابت و بیماری های التهابی و عصبی دارد. انواع مطالعات مشاهده ای و مداخله ای اثرات مفید مصرف چای را بر اختلالات عصبی مانند اختلالات شناختی و از دست دادن حافظه نشان داده اند.

تجمع پروتئین تاو و پلاک های آمیلوئید Aβ می تواند به عنوان یک عامل استرس زا عمل کند و باعث ایجاد بیماری آلزایمر شود یا در پیشرفت آن نقش داشته باشد.

مطالعات بالینی و آزمایشگاهی مزایای چای سبز را به وجود ترکیبات کاتچین (GTCs) مانند اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) نسبت داده اند.

اهداف GTC ها در پیشگیری یا درمان آلزایمر عبارتند از: تجمع غیرطبیعی پروتئین های Aβ و α-سینوکلین، مسیرهای التهاب سلولی در بیماران آلزایمر، افزایش بیان پروتئین های پرواپوپتوز و استرس اکسیداتیو مرتبط با اختلال عملکرد عصبی و مرگ نورون ها در مغز. .

به گفته متخصصان کانادایی، ترکیب EGCG الیگومرهای بتا آمیلوئید را تغییر شکل می دهد و در نهایت از تشکیل پلاک های مضر جلوگیری می کند. تحقیقات نشان داده است که خواص محافظتی چای سبز حتی پس از هضم نیز فعال باقی می ماند.

این مطالعات نشان داده است که وقتی چای سبز توسط آنزیم های روده ای هضم می شود، مواد شیمیایی موجود در آن هضم با عوامل ایجاد کننده بیماری آلزایمر مقابله می کند. مطالعات نشان می دهد که نوشیدن چای سبز می تواند به کاهش زوال عقل مرتبط با افزایش سن و تقویت حافظه کمک کند.

چای سبز حاوی اسیدهای آمینه و ال تیانین است که باعث آرامش مغز و بهبود عملکرد شناختی می شود. پیش‌بینی‌های مولکولی محاسباتی نشان داده‌اند که چگونه EGCG می‌تواند از تجمع پروتئین‌های فیبرین جلوگیری کند.

یافته ها نشان می دهد که GTC ها پتانسیل استفاده در پیشگیری و درمان بیماری های نوروژنیک را دارند و می توانند برای توسعه داروهای جدید مفید باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.