پیوند قلب خوک به انسان برای اولین بار انجام شد + جزئیات

پیوند قلب خوک به انسان برای اولین بار انجام شد + جزئیات
ب

جراحان برای اولین بار در جهان قلب یک خوک را با موفقیت به بدن یک مرد ۵۷ ساله پیوند زدند.

دانشگاه مریلند در بیانیه ای اعلام کرد: “دیوید بنت، ۵۷ ساله، سه روز پس از اولین عمل جراحی خود در سلامتی خوبی به سر می برد و برای تعیین اینکه آیا پیوند در دانشگاه مریلند مزایای نجات بخشی دارد یا خیر؟

دکتر بارتلی گریفیث، جراح مرکز پزشکی دانشگاه مریلند که این جراحی را انجام داد، گفت: «این یک پیشرفت بود و ما را یک قدم به حل بحران کمبود اعضا نزدیک‌تر می‌کند». قلب اهدایی کافی برای پاسخ به لیست طولانی گیرندگان بالقوه وجود ندارد.

وی افزود: با احتیاط پیش می رویم، اما همچنین خوشبین هستیم که این عمل جراحی که اولین پیوند قلب خوک به انسان در جهان است، گزینه مهم و جدیدی را در آینده برای بیماران فراهم کند.

در این عمل که ۹ ساعت به طول انجامید، متخصصان قلب، قلب خوک یک ساله ۲۴۰ پوندی (حدود ۱۰۸ کیلوگرم) را جایگزین بیمار کردند. ژن خوک ها به طور خاص برای ارائه اندام به انسان اصلاح شد.

پیوند قلب خوک به انسان برای اولین بار انجام شد + جزئیات

خوک ۱۰ تغییر ژنتیکی داشت که شامل غیرفعال کردن یا از بین بردن چهار ژن بود، از جمله یکی که مولکولی را رمزگذاری می‌کند که واکنش تهاجمی را در انسان ایجاد می‌کند و یک ژن رشد برای جلوگیری از رشد بیشتر قلب خوک پس از پیوند.

علاوه بر این، شش ژن انسانی در ژنوم خوک های اهداکننده قرار داده شد تا اندام های خوک برای سیستم ایمنی بدن انسان قابل تحمل تر شود. این اولین پیوندی است که نشان می دهد قلب یک حیوان اصلاح شده ژنتیکی می تواند مانند قلب انسان عمل کند. بدون اینکه بلافاصله توسط بدن انسان طرد شود.

گریفیث به نیویورک تایمز گفت: «این قلب دارد نبض می‌زند، فشار می‌آورد و تبدیل به قلب این مرد شده است». این قلب اکنون به خوبی کار می کند و طبیعی به نظر می رسد. اما ما هیجان زده هستیم و نمی دانیم فردا چه اتفاقی خواهد افتاد. این هرگز قبلا انجام نشده است.

وی افزود: هنوز خیلی زود است که بدانیم آیا این جراحی موثر خواهد بود یا خیر، اما این جراحی نقطه عطف بسیار مهمی در پیوند اعضای بدن حیوانات از انسان است، زیرا دهه هاست تلاش ها در این راستا ادامه داشته و دارد”

بیمار، برای پیوند عضو از انسان واجد شرایط تشخیص داده نشده بود. این تصمیم اغلب در شرایطی گرفته می‌شود که فرد دریافت‌کننده عضو از نظر سلامتی در وضعیت بسیار بدی قرار داشته باشد.

پیوند قلب خوک به انسان برای اولین بار انجام شد + جزئیات

بنت، ساکن مریلند، یک روز قبل از عمل جراحی گفت که تنها گزینه او مرگ یا پیوند است. او گفت: “من می خواهم زندگی کنم.” من می دانم که این کار مانند یک تیر در تاریکی است، اما این آخرین راه حل من است.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده بلافاصله این عمل را در شب سال نو به عنوان آخرین تلاش برای نجات بیمار ناسازگار برای پیوند عادی مجاز دانست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.