رقصیدن ممنوع! +تصاویر

۴۵۶۶۶
ب

 

رقص در مترو و خارج از ایستگاه مترو نیویورک جرم اعلام شد.

 

به گزارش شبکه یورونیوز: سالهاست که رقصنده ها در واگن های شلوغ متروی نیویورک در برابر چشمان حیرت زده مسافران می رقصند. اخیرا پلیس نیویورک اقدامات سختگیرانه ای را نسبت به این «آکروبات بازهای مترو» آغازکرده است.

 

ویلیام براتون، رییس پلیس نیویورک می گوید: «این نوع رفتارها مناسب واگن قطار مترو نیست.هم برای خود آکروبات باز خطرناک است و هم برای مسافرها.» وی می افزاید: «واقعیت این است که مترو جای زندگی کردن نیست، مترو برای اجرای نمایشهای آکروباتیک هم ساخته نشده است.»

 

تا کنون، در سال ۲۰۱۴ بیش از دویست نفر به جرم اجرای نمایش های آکروباتیک در مترو دستگیر شده اند و در سال گذشته تنها چهل نفر در رابطه با این نوع جرایم بازداشت شده بودند.

 

اندرو «گوفی» ساوندرز، سر دسته گروه «وافل» است. هفت سال پیش وی به همراه بعضی از دوستانش شروع به اجرای این نوع نمایش ها در مترو کردند. اما امروز اعضای گروه وافل به دلیل سیاست های اخیر پلیس نیویورک دیگر نمی توانند در مترو برنامه اجرا کنند.

 

 

 

45666

 

اندرو «گوفی» ساوندرز می گوید: «ما واقعا دیگر محلی برای اجرای نمایشهایمان نداریم. حتی بیرون مترو هم نمی توانیم برنامه اجرا کنیم، مگر اینکه مجوز بگیریم. که این هم پول می خواهد.»

 

دمین مورالس، یک رقصنده مترو می گوید: « من دوست دارم باعث سرگرمی دیگران بشوم و کاری کنم که مردم لبخند بزنند!»

 

 

 

 

یک شهروند نیویورک، در مورد این رقص های زیرزمینی می گوید: «من که نمی فهمم این کار چرا باید جرم باشد. مسلما جرم های خیلی بدتری در این شهر رخ می دهد که باید نگران آنها بود.»

 

 

پلیس نیویورک می گوید که این سختگیری ها را بر اساس «تئوری پنجره شکسته» در جرم شناسی آغاز کرده است. این نظریه در جرم شناسی در مورد ارتباط میزان اختلالات شهری و افزایش جرم بحث می کند. طبق این نظریه رواج بی قانونی های خفیف باعث ایجاد حس بی نظمی و تشویق جرمهای جدی تر می شود.

 

این اولین بار نیست که پلیس نیویورک وارد عمل می شود. بیست سال پیش که براتون ریاست پلیس را به عهده داشت، بر اساس «نظریه شیشه های شکسته» سختگیری نسبت به مصرف الکل در ملأ عام و گدایی را آغاز کرد. این بار پلیس آکروبات بازی ها و رقص های زیر زمینی را هدف گرفته است.

 

این ممنوعیت و محدودیت ها در حالی است که رسانه های غربی ساخت کلیپی مبتذل و غیرقانونی از نوع رقص و ترانه زیرزمینی در ایران را که به بازداشت عوامل آن انجامید، به موضوعی جنجالی در رسانه های خود تبدیل کردند.

منبع: جام نیوز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.