صید تمساح یک متری در یکی از ساختمان ها مسکونی در تهران + عکس

ب

صید تمساح یک متری در یکی از ساختمان ها مسکونی در تهران

در اتفاقی عجیب، یک تمساح شب هنگام با ورود به پارکینگ یک ساختمان مسکونی در غرب تهران موجب ترس و وحشت ساکنین آن شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ۱۲۵، این جانور که از نوع تمساح مصری است توسط آتش نشانان گرفته شد و به مرکز حیات وحش پارک پردیسان انتقال یافت.

ستاد فرماندهی آتش نشانی به محض اطلاع از این حادثه، بلافاصله گروه امداد و نجات ۳ آتش نشانی را به بلوار کاشانی خیابان علامه شمالی اعزام کرد.

حمید جهانبانی فرمانده نجاتگران آتش نشانی گفت: ساکنان یک ساختمان سه طبقه مسکونی این تمساح حدودا یک متری را در پارکینگ ساختمان خود دیدند.آنان بلافاصله موضوع را به آتش نشانی اطلاع داده و درخواست کمک کردند.

وی افزود: گروه امداد و نجات آتش نشانی سریعاً به محل حادثه رفته و با استفاده از طناب و لوازم مورد نیاز این حیوان را بدون رسیدن کوچکترین آسیبی بدام انداخته و سپس به ایستگاه انتقال دادند.

جهانبانی در مورد علت پیدا شدن این جانور در این مکان اظهار داشت: احتمال دارد این تمساح مصری به طور قاچاق وارد کشور شده وبه عنوان یک حیوان خانگی توسط فرد یا افرادی در منزل نگهداری می شد.

وی تصریح کرد: این جانور که کمتر از ۲۰ ماه سن دارد تا بیش از ۲۵ سال عمر می کند و طول آن هم تا ۶ متر هم می رسد.

وی با اشاره به این که این تمساح به ایستگاه آتش نشانی منتقل و سپس به پارک پردیسان تحویل داده شد، توصیه کرد: شهروندان در صورت مشاهده جانوران و حیوانات وحشی خودسرانه اقدام به صید آنها نکنند چرا که ممکن است به خود و یا شهروندان صدمه وارد کنند.

این فرمانده آتش نشانی از مردم درخواست کرد که در صورت مشاهده این گونه جانوران بلافاصله با سامانه ۱۲۵ تماس برقرار کرده و موضوع را به آتش نشانی اطلاع دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.