عرضه حشرات خوراکی در بلژیک+ عکس

ب

 عرضه حشرات خوراکی در بلژیک

از این پس ساکنان کشور بلژیک می توانند خرید حشرات خوردنی را به لیست خرید هفتگی اضافه کنند چرا که بتازگی سوپرمارکت ها این محصولات خوراکی جدید را عرضه می کنند.

نظر تعدادی از شهروندان را درباره این محصولات جدید جویا می شویم، نظرات مختلف است: “کرم چرخ شده چهارده درصد، در واقع کرم است…. هرگز نمی چشم. ترجیح می دهم غذا نخورم تا اینکه از این محصولات استفاده کنم…. مخالف نیستم، حقیقتا موضوع پیچیده ای است…. کمی حالم را بد می کند…. ارزش یک بار امتحان دارد.”

اکثر مردم اروپا اروپا تمایلی به خوردن حشرات ندارند. اما کارشناسان معتقدند که مواد غذایی، مانند سوسک، ملخ و مورچگان سرشار از پروتئین هستند و باید به وعده های غذایی شهروندان اضافه شوند.

  اولیویر تیرین، پرورش دهنده حشرات گفت: “اعضای فامیل کوچکم را معرفی می کنم. اینجا کرمهای کوچک قرمز هستند. در کنار آنها کرمهای حلقوی و کرمهای درختی قرار دارند.”

آقای تیرین درباره خواص غذایی این حشرات گفت: “چرا سودمند هستند؟ زیرا سرشار از پروتئین، مواد کمیاب و چربی مفیدند. پروتئین ۳۵ گرم حشره برابر با ۱۰۰ گرم گوشت است.”

 کشور بلژیک از محدود کشورهای اروپایی است که اجازه پرورش و عرضه حشرات را صادر کرده است. کارشناسان تغذیه می گویند که سالهای زیادی است که حشرات بخشی از رژیم غذایی ساکنان قاره آفریقا و کشورهای آسیای شرقی هستند.

 به گفته سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد، در سال ۲۰۵۰ میلادی باید مواد غذایی ۹ میلیارد نفر تامین شود و خوردن حشرات لازم خواهد شد.

باشگاه خبرنگارن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.